Reklama

Gmina Boguchwała wybrała wykonawców, którzy zmodernizują przystanki PKA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

Gmina Boguchwała wybrała wykonawców, którzy zmodernizują przystanki PKA - Zdjęcie główne

Wybrano wykonawcę modernizacji przystanków PKA | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina wybrała już wykonawców, których zadaniem będzie między innymi doposażenie przystanków PKA. Prace budowlane będą dotyczyć także infrastruktury wokół stacji. Inwestycję podzielono na 4 zadania. Mają one zostać wykonane do końca września tego roku.

W tym roku ma zakończyć się jedna z większych i bardziej wymagających inwestycji w zakresie transportu dla Rzeszowa i okolic. Chodzi dokładnie o modernizacje i powiększenie zasięgu Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Inwestycja ma poprawić jakość połączeń kolejowych w rejonie Rzeszowa .

Gmina Boguchwała jako partner w tym projekcie wykonuje zadania związane z budową parkingów w Zarzeczu, Lutoryżu i Boguchwale oraz dojścia do peronów w Lutoryżu

- mówi burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

Budowa linii kolejowej Rzeszów - Jasionka 

Obecnie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe buduje 5-kilometrową linię kolejową z Rzeszowa do Jasionki. W ramach tego projektu powstają także nowe przystanki kolejowe na terenie stolicy Podkarpacia i pobliskich gmin. Samorządy mają swój udział w tej inwestycji i odpowiadają za budowę infrastruktury pozwalającej na sprawne dotarcie do przystanków PKA. Chodzi m.in. o dojścia do peronów, parkingi czy oświetlenie. W Rzeszowie prace przy budowie już trwają.

Niedługo rozpoczną się prace w Boguchwale

Niedługo tego typu prace budowlane powinny rozpocząć się również w gminie Boguchwała. Na jej terenie mają powstać dwa nowe przystanki kolejowe: Boguchwała Dolna (budowa peronu przy ul. Uroczej) i Lutoryż (budowa toru mijankowego oraz dwóch peronów), które budują PKP PLK. Natomiast planowana tam gminna inwestycja została podzielona na 4 zadania, każde z nich przewidziano do realizacji w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Przetarg rozstrzygnięto

Niedawno rozstrzygnięto przetarg, który zakłada realizację wszytkich czterech zadań. Za budowę parkingów będzie odpowiadać Spółka GOKOM Boguchwała, natomiast dojść do peronów w Lutoryżu firma Sikora Sylwia MATBUD. Całkowita kwota tych inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Jaki zakres będzie miała inwestycja? 

Przy stacji kolejowej w Boguchwale ma powstać oświetlony parking zawierający 12 miejsc postojowych. Do tego wiata rowerowa z 10 stojakami, chodnik prowadzący do wiaty oraz ogrodzenie. W Lutoryżu przy stacji kolejowej ma powstać parking na 30 samochodów, do tego dwie wiaty rowerowe wyposażone w 20 stojaków oraz chodnik prowadzący do drogi gminnej. Oprócz tego w ramach innego zadania w planie zawarta jest budowa dojścia do przystanku w miejscowości Lutoryż. Ostatnie zadanie obejmuje budowę infrastruktury na przystanku „Wisłoczanka” w Zarzeczu. Tam planuje się wykonanie 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Wszystkie 4 zadania mają zostać zrealizowane do końca września tego roku.

W projekcie budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej oprócz PKP PLK i Samorządu Województwa Podkarpackiego bierze udział 16 gmin z terenu województwa podkarpackiego.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy