Reklama

Fundacja Ada błaga o pomoc! Akcja charytatywna w Auchan Krasne! Liczy się każda złotówka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.facebook.com/CentrumadopcyjneADA

Fundacja Ada błaga o pomoc! Akcja charytatywna w Auchan Krasne! Liczy się każda złotówka - Zdjęcie główne

Fundacja Ada błaga o pomoc! | foto www.facebook.com/CentrumadopcyjneADA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja Ada znów prosi o pomoc rzeszowian. Sytuacja jest ciężka do tego stopnia, że pieniędzy brakuje na wszystko! Dziś i jutro (29-30 kwietnia) odwiedź ich stoisko w Auchan Krasne i pomóż im przetrwać! "Jesteśmy na krawędzi. Sytuacja nas przerasta. Mamy nasze Zwierzęta i Was. Wierzymy, że się uda. Z całego serca prosimy o pomoc. Każda złotówka pomoże" - apelują pracownicy!

Czym się zajmuje Fundacja ADA?

Fundacja ADA jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się pomocą dla zwierząt. Przyjmuje pod swoje skrzydła zwierzaki w stanie krytycznym, którym odmówiono jakiejkolwiek pomocy i skazano w ten sposób na śmierć. Cel to walka o dobro stworzeń – w każdym przypadku, nawet gdy jest mały procent szansy powodzenia. Często pod ich skrzydła trafiają zwierzęta poszkodowane w wyniku celowych działań człowieka: porwane z lasu, ofiary wycinki lasów, postrzałów, kłusowników czy wypadków komunikacyjnych. Wszystkie otrzymują w fundacji niezbędną pomoc, przechodzą rehabilitację w odpowiednio stworzonej infrastrukturze, są na indywidualnie dobranych dietach, a gdy wracają do pełni sił – czeka ich powrót na wolność lub w przypadku zwierząt udomowionych znajdują one domy adopcyjne w całej Polsce jak i na świecie.

ADA zajmuje się psami, kotami, uratowanymi z ferm lisami, owcami, kozami, kaczkami, kurami, kucami, a także dzikimi zwierzętami, m.in. sarnami, bocianami, ptakami drapieżnymi, sowami, jeżami, wydrami czy łabędziami.

Dlaczego tak ważna jest pomoc?

„Obecnie w fundacji znajduje się ok. 60 kotów i ponad 100 psów. Większość piesków jest z Ukrainy. Rok temu, gdy wybuchła wojna bardzo zaangażowaliśmy się w pomoc organizując nasze własne konwoje. Przez nasz ośrodek przeszło ponad 1200 zwierząt, z czego ok. 500 zostało u nas. Leczyliśmy je, a potem szukaliśmy im nowych domów”

– mówi pracownik Fundacji Cezary Kotowicz

„W ubiegłym roku przeprowadziliśmy ponad 600 adopcji, co jest naprawdę wspaniałym wynikiem, a wszystko to dzięki naszej „Psiej Wiosce”. Są to kolorowe domki, które wewnątrz wyglądają jak pokój w mieszkaniu. Celem tego projektu jest przystosowywanie piesków do życia w domu czy mieszkaniu. Poświęcamy im czas, uczymy je, aby nie niszczyły mebli, nie gryzły gości. W naszych domkach psy po ogromnych traumach odzyskują spokój i na nowo uczą się funkcjonować wśród ludzi. Dla naszych kotów również mamy specjalne miejsce, w którym czują się bezpiecznie”

– dodaje

Kolejny projekt - Twierdza Wykluczonych

Jest to miejsce dla dzikich zwierząt na terenie Fredropola. Sukcesywnie przenoszone są tam dzikie zwierzęta. Na włościach Aleksandra Fredry mieszka już łoś, dzik oraz gromadka kóz i kucy. Zwierzaki mają tam zapewnione wspaniałe warunki.

Na charytatywnym stoisku w Auchan Krasne, można zakupić bluzy, kubki, torby, poduszki, magnesy, koszulki i wiele innych rzeczy z wizerunkiem podopiecznych Fundacji. Pracownicy chętnie rozmawiają o działaniach organizacji i historiach zwierząt, o których niejednokrotnie słyszała cała Polska. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dalszą pomoc podopiecznym. Można również wspomóc zwierzaki przynosząc dla nich dobrą (niemarketową) karmę, żwirek, legowiska, drapaki, podkłady, a nawet siano. 

„Nasza sytuacja finansowa jest bardzo ciężka, dlatego liczymy na wsparcie rzeszowian. Dla nas liczy się każdy grosz. Mocno wierzymy w to, że dobro zwycięża, a zwierzęta mają swoich przyjaciół wśród ludzi”

– podkreśla pan Cezary.

Fundację można wesprzeć również poprzez wpłaty na konto, BLIK-a i przekazanie 1,5% podatku.

Fundacja ADA ul. Zamoyskiego 15, 37-700 Przemyśl 
Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 
Swift: WBKPPLPP 
IBAN: PL27150016341216300543900000 


BLIK: 733 300 285

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy