Reklama

Egzamin ósmoklasisty w szkołach podstawowych w Rzeszowie. Tak uczniowie mierzyli się z polskim, matematyką i językiem obcym [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Towarzyszyliśmy z naszym aparatem uczniom w czasie egzaminów ósmoklasisty. Odwiedziliśmy w tym czasie trzy szkoły - SP1, SP3 oraz SP18. Uczniowie kończą dziś testem z języka obcego maraton egzaminów, który trwa od 23 do 25 maja. Zobaczcie, jak wyglądał tegoroczny egzamin ósmoklasisty w szkołach w Rzeszowie.

Przyszli licealiści, technicy i uczniowie szkół zawodowych pierwszego dnia mierzyli się z językiem polskim, wczoraj czekała na nich królowa nauk - matematyka, a dziś, w ostatni dzień maratonu egzaminów zdają język obcy. W tym tygodniu towarzyszyliśmy uczniom w trzech różnych szkołach. - SP 1, SP3 oraz SP18.

Egzaminy rozpoczynały się każdorazowo o godzinie 9, a na rozwiązanie arkusza z każdym dniem było coraz mniej czasu. Test z języka polskiego trwał 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego 90 minut. Inna procedura czasowa dotyczyła uczniów z niepełnosprawnościami lub innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII. Do egzaminu ósmoklasisty przystępują: uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej uczniowie szkół artystycznych, realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej – w klasie, której zakres nauczania odpowiada klasie VIII szkoły podstawowej. 

Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎ 

W 2023 r. uczniowie poznają swoje wyniki 3 lipca, natomiast 6 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podane będzie, ile procent uzyskał uczeń oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Zobaczcie naszą fotorelację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy