Reklama

Działka od komornika? A może nieruchomość, samochód czy meble. Zobacz, co licytują komornicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli lubicie robić zakupy w dobrej, okazyjnej cenie, zajrzyjcie na licytacje komornicze. Lista rzeczy, która jest w ofercie, jest naprawdę bogata. Są to nie tylko nieruchomości, działki czy pojazdy, ale również antyki, biżuteria, odzież, a nawet łodzie.

Zajrzeliśmy na stronę, na której komornicy przedstawiają rzeczy do zlicytowania. Wybraliśmy dla was kilka, naszych zdaniem, wartych uwagi. Jeżeli któraś pozycja was zainteresuje, szczegółowe informacje znajdziecie na stronie licytacje.komornik.pl

Kiedy rzeczy trafiają na licytację?

Licytacja komornicza występuje wtedy, gdy wyegzekwowanie długu od dłużnika w inny sposób np. zajęcie wynagrodzenia za pracę, czy oszczędności, nie jest możliwe. Zawsze prowadzona jest ustnie. Wygląda to tak, że podawana jest cena wywoławcza (w pierwszym terminie nie może ona być mniejsza niż 3/4 oszacowanej wartości), po czym zgłaszają się osoby chętne do nabycia danego przedmiotu za tę kwotę. Jeżeli jest więcej chętnych, komornik podwyższa cenę o najwyższą zaoferowaną przez uczestników kwotę. Wygrywa osoba, która zaoferuje najwyższą cenę i nie zostanie ona przebita. Licytacja kończy się przybiciem przez komornika.

Jak czytamy na blogu morizon.pl, w licytacji może wziąć udział każdy, kto wniesie wadium, czyli określoną sumę pieniędzy na poczet zabezpieczenia dotrzymania warunków umowy w ramach aukcji. Rękojmię wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania należy wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na wskazany w obwieszczeniu numer rachunku bankowego najpóźniej dzień przed licytacją. Zgodnie z prawem w przetargu nie może uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie i dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie dopełnił warunków poprzedniej licytacji. Kwota wadium zwracana jest osobom, które licytację przegrały. Zwycięzcy licytacji kwota wadium odliczana jest od sumy, którą musi uiścić za wylicytowany przedmiot. Jeśli licytant, który zwyciężył licytację, nie wpłaci zgłaszanej kwoty, rękojmia przepada.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy