Reklama

Dyskusja w sprawie ronda - Powstańców Warszawy/ Kwiatkowskiego. Spotkanie odbędzie się dziś (20 marca)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mapy Google

Dyskusja w sprawie ronda - Powstańców Warszawy/ Kwiatkowskiego. Spotkanie odbędzie się dziś (20 marca) - Zdjęcie główne

Dziś (20 marca) odbędzie się publiczna dyskusja na temat powstanie ronda przy skrzyżowaniu Kwiatkowskiego, Powstańców Warszawy i Podwisłoczu | foto Mapy Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 20 marca rzeszowski ratusz zdecydował się zorganizować dyskusję publiczną dotyczącą budowy nowego ronda przy skrzyżowaniu ulicy Kwiatkowskiego, alei Powstańców Warszawy i ulicy Podwisłocze. W spotkaniu wezmą udział między innymi projektanci inwestycji, którzy zaprezentują możliwe warianty tego przedsięwzięcia.

Skrzyżowanie alei Powstańców Warszawy z ulicami Kwiatkowskiego i Podwisłocze to jeden z centralnych punktów na mapie drogowej miasta. To właśnie w tych miejscach ruch w godzinach popołudniowych jest najbardziej wzmożony. Zwiększony ruch pojazdów powoduje ogromne utrudnienia w przemieszczaniu się czyli korki. One tworzą się przede wszytskim w ciągu ulicy Kwiatkowskiego, ale także w stronę zapory na ulicy Powstańców Warszawy. 

Wracając z pracy w godzinach szczytu można spędzić naprawdę kilkanaście dobrych minut stojąc w korkach. Ruch w tych okolicach jest duży i tego nie da się ukryć. Rondo byłoby dorym rozwiązaniem strategicznym w tym miejscu, ruch odbywałby się płynnie, myśle, że jakieś zatory są nieuniknione, ale zdecydowanie będą mniejsze niż obecnie

- mówi pan Krzysztof, mieszkaniec ulicy Kwiatkowskiego.

Najpierw rondo potem poszerzenie drogi

Urzędnicy, aby rozwiązać problem zatorów drogowych poczatkowo chcieli poszerzyć samą ulicę Kwiatkowskiego, jednak po analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej to rozwiązanie zdawało się być niewystarczające. Naukowcy wskazali, że najlepszym rozwiązaniem będzie najpierw realizacja dwupoziomowego połączenia drogowego w postaci wiaduktu i ronda.

Umowa została już podpisana 

Latem zeszłego roku miasto podjęło pierwsze kroki ku realizacji inwestycji. Podpisało umowę z firmą Promost Consulting na wykonanie dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia. Projekt ma być gotowy końcem tego roku, a Rzeszów zapłaci za jego wykonanie 2,6 mln zł.

Rozmowa odbędzie się w Urban Labie

Jak informuje rzeszowski ratusz, prace projektowe postępują, a pierwszych szczegółów dotyczących tego jak może wyglądać realizacja tej inwestycji, będzie można dowiedzieć się w poniedziałek 20 marca podczas spotkania konsultacyjnego w Urban Labie przy ul. 3 Maja 13.

W spotkaniu wezmą udział Prezydent Miasta Konrad Fijołek, przedstawiciele firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie

- informuje rzeszowski ratusz.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. W jego trakcie mają zostać przedstawione warianty budowy ronda na skrzyżowaniu, które są efektem dotychczasowych prac projektowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy