Na realizację programu w 2022 r. wydano 150 tys. zł. Prezydent Fijołek w przeciągu najbliższych trzech lat planuje wydać jeszcze więcej pieniędzy. Wstępnie w latach 2023-2025, na leczenie niepłodności mieszkańców Rzeszowa, Konrad Fijołek planuje przeznaczyć 450 tys. zł. Wysokość budżetu na program leczenia In vitro zostanie ostatecznie określona dopiero po ustaleniu budżetu Rzeszowa na kolejne lata 2023, 2024 i 2025. Do tego czasu wstępnie ustalona kwota, może się zmienić.
Do kogo skierowany jest konkurs?
Konkurs ma za zadanie wybrać realizatora lub realizatorów programu leczenia niepłodności na lata 2022-2025. Decyzję o wprowadzeniu programu podjęto w ubiegłym roku. Miasto szuka firm, które wykonują leczenie metodą In vitro. Kluczowe jest także, aby miały swoją siedzibę i będą wykonywać odpowiednie kroki lecznicze na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego lub lubelskiego.
Mniejsza dzietność Polek
Skala problemu we współczesnych społeczeństwach powoduje, że niepłodność rzutuje na procesy demograficzne. Szczególnie jest to ważne w społeczeństwach takich jak Polska, gdzie już od kilku lat zmniejszyła się dzietność Polek. Rozwiązanie problemu wymaga skutecznego działania, a współczesna medycyna stwarza ogromne możliwości do niesienia pomocy w leczeniu niepłodności
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.