Reklama

Leczenie niepłodności metodą In vitro dla mieszkańców Rzeszowa. Miasto chce pomóc niepłodnym parom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Leczenie niepłodności metodą In vitro dla mieszkańców Rzeszowa. Miasto chce pomóc niepłodnym parom - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej, która pomoże zajść w ciążę niepłodnym parom. Konkurs adresowany jest do firm świadczących usługi medyczne w zakresie leczenia niepłodności metodami zapłodnienia In vitro.

Na realizację programu w 2022 r. wydano 150 tys. zł. Prezydent Fijołek w przeciągu najbliższych trzech lat planuje wydać jeszcze więcej pieniędzy. Wstępnie w latach 2023-2025, na leczenie niepłodności mieszkańców Rzeszowa, Konrad Fijołek planuje przeznaczyć 450 tys. zł. Wysokość budżetu na program leczenia In vitro zostanie ostatecznie określona dopiero po ustaleniu budżetu Rzeszowa na kolejne lata 2023, 2024 i 2025. Do tego czasu wstępnie ustalona kwota, może się zmienić.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs ma za zadanie wybrać realizatora lub realizatorów programu leczenia niepłodności na lata 2022-2025. Decyzję o wprowadzeniu programu podjęto w ubiegłym roku. Miasto szuka firm, które wykonują leczenie metodą In vitro. Kluczowe jest także, aby miały swoją siedzibę i będą wykonywać odpowiednie kroki lecznicze na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego lub lubelskiego.

Mniejsza dzietność Polek 

Skala problemu we współczesnych społeczeństwach powoduje, że niepłodność rzutuje na procesy demograficzne. Szczególnie jest to ważne w społeczeństwach takich jak Polska, gdzie już od kilku lat zmniejszyła się dzietność Polek. Rozwiązanie problemu wymaga skutecznego działania, a współczesna medycyna stwarza ogromne możliwości do niesienia pomocy w leczeniu niepłodności

Minimum 40 par 

Dofinansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Rzeszowa ma pomóc rzeszowianom w walce z problemem. Według ustaleń, w okresie trwania programu z leczenia miałoby skorzystać minimum 40 par. Niepłodne pary powinny otrzymać informację o możliwościach diagnostycznych i terapeutycznych, jakie obecnie zapewnia medycyna. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy