Na kanale Jakuba Karasa znajdziemy wiele filmów związanych z Rzeszowem i z rzeszowskimi inwestycjami i terenami budowy. 28 marca pojawił się film pokazujący, jak przebiega budowa Wisłokostrady. Polecamy odwiedzić kanał autora (link-tutaj).
Niedawno odwiedziliśmy teren, gdzie doszło do wyburzenia mostu Załęskiego w Rzeszowie. Materiał znajduje się TUTAJ. Jak pisaliśmy, jest to związane z budową nowego mostu na Wisłoku, który będzie częścią jednej z najważniejszych inwestycji drogowej stolicy Podkarpacia ostatnich lat.
W najbliższym czasie planowane jest wykonanie pali stanowiących posadowienie pośrednie obiektów mostowych oraz dalsze prace związane z przebudową instalacji podziemnych, a także kontynuacja robót drogowych. Wynikiem tego jest wyłączenie z ruchu około 500-metrowego odcinka ul. Ciepłowniczej. To odcinek od ul. Generała Stanisława Maczka do przejścia dla pieszych na remontowej ulicy.
Nowy, szerszy most na Wisłoku będzie częścią Wisłokostrady, wartej blisko 170 mln zł, największej z trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji. Trasa ta połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka. Dzięki tej trwającej już inwestycji rzeszowianie otrzymają komfortowe połączenie południa miasta z północą. Efektem wybudowania tego połączenia będzie także zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum Rzeszowa – na al. Piłsudskiego, wiadukcie Tarnobrzeskim. Wisłokostrada będzie także wygodnym połączeniem południa Rzeszowa z autostradą A4 i drogą ekspresową S19
W ramach całej inwestycji wybudowane zostaną łącznie ponad dwa kilometry dróg. Na tej strasie po obu stronach powstaną także chodniki, a także ścieżki rowerowe o łącznej długości sięgającej ok. 3286 metrów. Częścią inwestycji będą także nowe duże obiekty inżynieryjne takie jak np. dwujezdniowa estakada nad linią kolejową Kraków-Medyka.
Zobaczcie film z lotu ptaka przy budowie Wisłokostrady:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.