Reklama

Bon turystyczny 2022. Komu przysługuje? W jaki sposób skorzystać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Bon turystyczny 2022. Komu przysługuje? W jaki sposób skorzystać? - Zdjęcie główne

Bon turystyczny 2022. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje za pasem, a więc zbliża się czas, w którym można skorzystać z bonu turystycznego. Komu przysługuje i jak z niego skorzystać?

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej. Związane jest to z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną między innymi epidemią Covid-19.

Komu przysługuje bon turystyczny?

Bon turystyczny przysługuje osobom, które mają prawo do świadczenia wychowawczego 500+ lub do dodatku wychowawczego. Jeśli wniosek o te świadczenia został złożony, a dana osoba pracuje poza granicami Polski, to otrzyma świadczenie w formie bonu. W przypadku dzieci niepełnosprawnych można ubiegać się o dodatkowe pieniądze.

Co zrobić, żeby skorzystać z bonu?

Co ważne, nie trzeba składać osobistego wniosku o świadczenie w formie bonu. Wszystko można załatwić elektronicznie. Należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Następnie w bocznym menu przejść do zakładki "Polski Bon Turystyczny" i "Mój Bon". W celu aktywacji bonu trzeba podać aktualny adres e-mail i numer telefonu. Bon można aktywować w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami.

Skorzystanie z dodatkowego świadczenie dla osób niepełnosprawnych jest możliwe po wcześniejszym elektronicznym (na PUE ZUS) złożeniu oświadczenia "Oświadczenie osoby uprawnionej w celu ustalenia prawa do dodatkowego świadczenia w formie Polskiego Bonu Turystycznego". Do oświadczenia dołącz skan lub zdjęcie orzeczenia dziecka.

Na co przeznaczyć bon?

Bonem można zapłacić za nocleg dziecka w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym. Można również wykorzystać go, by opłacić wyjazd kolonijny, obóz sportowy, wyjazd harcerski na terenie Polski.

Pomoc dotyczącą bonu znajdziesz pod numerem telefonu 22 11 22 111 (codziennie w godzinach 7.00-20.00). Ponadto pytania możesz też wysyłać na adres e-mailowy bon@zus.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy