reklama
reklama

Bóbr spaceruje w centrum Rzeszowa. Zobaczcie nietypowe nagranie z mostu Karpackiego [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościJeden z naszych czytelników spacerując późnym wieczorem ulicami Rzeszowa, trafił w okolicy Nowego Miasta na...bobra. Gryzoń postanowił wykąpać się w kałuży, a następnie przejść przez ulicę na drugą stronę. Czytelnik nagrał całą sytuację i podesłał nam film. Zobaczcie sami.
reklama

Bóbr postanowił nocą patrolować most Karpacki w Rzeszowie. Ostatnio coraz więcej zwierzyny wychodzi przywitać się z ludźmi - w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o dzikach, które pojawiły się przy boiskach treningowych Stali Rzeszów na rzeszowskich Bulwarach. Nasz czytelnik podzielił się z nami nagraniem bobra, który postanowił przespacerować się nocą po moście. 

Bóbr pojawił się nocą na moście około godziny 23:00. Był to dość duży osobnik. Przegryzione drzewa i zbudowane tamy to zjawisko, które raczej spotykamy na co dzień przy zbiornikach wodnych. Sprawcami tego są bobry, które same w sobie jednak nie tak łatwo spotkać, gdyż lubią samotność i wychodzą dopiero pod osłoną nocy.

Wszystkich oglądających uspokajamy - po zakończonym nagraniu zwierzę zostało bezpiecznie eskortowane do chodnika, gdzie schodząc w dół, powędrowało wzdłuż Wisłoka. 

reklama

- Bóbr europejski Castor fiber jest gatunkiem podlegającym w Polsce ochronie częściowej. Mógł to być osobnik, który próbował "przeforsować" zaporę, byłoby to dość realne i logiczne. Jednak jest to gdybanie. Tak czy inaczej, bobry żyją obok nas, niekiedy bardzo blisko. O ich obecności czasami świadczą jedynie zgryzane drzewa, a i nie zawsze. Stąd często nie zdajemy sobie sprawy z tego sąsiedztwa. Duża część cieków jest, była lub będzie zasiedlona przez ten gatunek. Nie jest to coś nieprawdopodobnego, ponieważ most jest nad rzeką, a więc w obszarze siedliska bobrów.

- opisuje sytuacje Łukasz Lis z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. 

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów roślin.

reklama

Zobaczcie nagranie (dostępne w serwisie Youtube)

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama