Reklama

"Autobus ciepła" zakończył tegoroczną działalność. Skorzystało z niego ponad 5000 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominika Klimek

"Autobus ciepła" zakończył tegoroczną działalność. Skorzystało z niego ponad 5000 osób - Zdjęcie główne

"Autobus ciepła" zakończył swoją tegoroczną misję. | foto Dominika Klimek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas kursowania "autobusu ciepła" po rzeszowskich ulicach udało się wydać ponad 10 tysięcy ciepłych posiłków. W ubiegłym roku było to około 7 tysięcy. Tegoroczna akcja właśnie dobiegła końca.

Na rzeszowskie drogi niestandardowy autobus wyjechał w połowie listopada ubiegłego roku. Co tydzień zatrzymywał się w czterech wyznaczonych do postoju miejscach. Stacjonował przy Zarządzie Transportu Miejskiego na ul. Trembeckiego 3, przy kościele Matki Bożej Różańcowej na ul. Orlej 17, obok hali na Podpromiu oraz przy Parku Papieskim.

Misja zakończona. Do zobaczenia za rok

Tegoroczna misja niesienia pomocy swój finał miała w ubiegłą środę 15 marca. Rzeszowscy urzędnicy oszacowali, że podczas trasy w tym roku z pomocy skorzystało 5083 osoby. Łączna ilość wydanych posiłków licząc od połowy listopada wyniosła 10 188 porci ciepłych posiłków. Jest to ponad 3 tysiące więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Wtedy potrzebujący otrzymali około 7,5 tysiąca ciepłych posiłków. 

Pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej jest bardzo istotna. Szczególnie w sezonie zimowym, kiedy temperatury są niskie ciepły posiłek to podstawa.„Autobus ciepła” po raz kolejny spotkał się z dobrym przyjęciem mieszkańców Rzeszowa. Wspaniale, że mogliśmy udzielić pomocy tak dużej liczbie osób.

– przypomina Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Po raz pierwszy na ulicach zobaczono go w 2021 roku

„Autobus ciepła” na ulice Rzeszowa po raz pierwszy wyruszył w listopadzie 2021 roku. To wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Darmowe ciepłe posiłki można otrzymać przez cały rok

Fakt, że misja niecodziennego autobusu w tym roku dobiegła końca nie oznacza to, że potrzebujący nie będą mogli już skorzystać z ciepłych darmowych posiłków. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przypomina, że osoby potrzebujące w Rzeszowie z darmowych, ciepłych posiłków mogą korzystać przez cały rok. Posiłki są wydawane w kuchni albertyńskiej, przy ul. Jana Styki 21.

Dodatkowo dla potrzebujących uruchomiono także noclegownię oraz schronisko, które jest w stanie pomieścić 80 osób. Można tam liczyć zarówno na doraźną pomoc w postaci jedzenia, ciepłej kąpieli i czystego ubrania. Możliwy jest także dłuższy pobyt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy