Reklama

Alimenciarze z Rzeszowa i okolic. Sprawdź, kto ucieka od odpowiedzialności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100 osób z województwa podkarpackiego znajduje się w policyjnej bazie danych z powodu niepłacenia alimentów. Wśród nich figurują zameldowani z Rzeszowa i bliskich okolic. Zobacz twarze oraz imiona i nazwiska poszukiwanych osób.

Obowiązek płacenia alimentów dotyczy rodziców dziecka, które nie jest w stanie samodzielnie się utrzymać. Wyjątkiem jest, gdy dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Alimenty dotyczą także pełnoletnich dzieci, tutaj zależy to od sytuacji finansowej, stanu zdrowia i chęci kształcenia.

Jak informuje Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor w lipcu 2021 roku ponad 251,2 tys. osób nie wywiązało się z obowiązku płacenia alimentów. Łączne zaległości z tego tytułu przekraczają 10 miliardów zł.

Art. 209§ 1. Kto uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okresowych albo jeżeli opóźnienie zaległego świadczenia innego niż okresowe wynosi co najmniej 3 miesiące, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

§ 1a. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 naraża osobę uprawnioną na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kliknij w galerię i zobacz, kto ucieka od odpowiedzialności płacenia alimentów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy