W Rzeszowie, budżet obywatelski jest realizowany od 2014 roku. Od tamtego czasu pula wzrosła z 5 mln do 9 mln złotych. To okazja dla mieszkańców, by aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju miasta. Dzięki poprzednim edycjom RBO, w mieście udało się zrealizować ponad 300 zadań, a powstały m.in. Park Papieski, tereny rekreacyjne w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej, park przy ul. Bł. Karoliny czy Street Workout Park na bulwarach nad Wisłokiem.
W tym roku podzielono RBO na trzy kategorie, względem których można zgłaszać projekty:
- Pierwsza kategoria – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej;
- Druga kategoria- budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej;
- Trzecia kategoria – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.
- Po debacie w Rzeszowie na ten temat doszliśmy do jasnego przekonania: budżet obywatelski na pewno będzie. Nie rezygnujemy z tej idei, choć sytuacja nie jest łatwa. Co więcej, zreformowaliśmy troszkę nasz budżet obywatelski, aby można było realizować ważne i potrzebne rzeczy. Okazało się bowiem, że w tych kategoriach, które mieliśmy, zwłaszcza pierwszej i drugiej, zgłaszane projekty przekraczały zakładane budżety. Nie dało się za 200 tys. zł wykonać czegoś, co było na danym osiedlu sensowne. Powodowało to, że robiliśmy rzeczy mniej potrzebne albo z kolei trzeba było dokładać drugie tyle z budżetu miasta.
- podkreślił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Zgłoszeń można dokonać tylko za pomocą aplikacji, która jest dostępna tutaj. Czas ograniczono do 22 lipca.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.