reklama
reklama

17-latek rozpylił gaz pieprzowy w Zespole Szkół w Wysokiej. 3 dziewczynki trafiły do szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej /Facebook

17-latek rozpylił gaz pieprzowy w Zespole Szkół w Wysokiej. 3 dziewczynki trafiły do szpitala - Zdjęcie główne

Chwile grozy w szkole. Na pierwszym piętrze został rozpylony gaz pieprzowy. | foto Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Wysokiej /Facebook

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW poniedziałek, 9 września, Straż Pożarna w Łańcucie otrzymała zgłoszenie o wybuchu gazu pieprzowego w Zespole Szkół w Wysokiej, w wyniku którego poszkodowanych zostało 6 uczennic. Okazało się, że na pierwszym piętrze szkoły gaz rozpylił 17-latek. Teraz czekają go konsekwencje.
reklama

Rozpylił gaz w szkolnej ubikacji

Po dojeździe i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy ustalili, że doszło do rozpylenia gazu pieprzowego przez jednego z uczniów w łazience na pierwszym piętrze.

- Substancja rozprzestrzeniła się na korytarz podrażniając dziewięcioro dziewcząt, które zostały wyprowadzone przez personel szkoły na zewnątrz obiektu. Ratownicy w aparatach powietrznych przy użyciu mierników sprawdzili pomieszczenie, w którym doszło do rozpylenia gazu oraz cały korytarz pierwszego piętra obiektu

- przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie

reklama

Wszyscy uczniowie szkoły zostali ewakuowani przed budynek szkoły. 

Dwa zespoły pogotowia ratunkowego zabrały do szpitala trzy uczennice celem szczegółowego przebadania. Na miejscu pozostało 6 uczennic pod opieką wychowawców, które sukcesywnie były odbierane przez opiekunów. Przyczyny zdarzenia ustala Policja. Już teraz wiemy, że 17-latka czekają poważne konsekwencje. 

Odpowiedzialność karna

Warto zaznaczyć, że w Polsce posiadanie gazu pieprzowego jest legalne. Każdy pełnoletni obywatel może go kupić i nosić przy sobie w celach obronnych, bez konieczności uzyskiwania pozwolenia. Jeżeli jednak ktoś użyje gazu pieprzowego w sposób nieuzasadniony, np. przeciwko osobie, która nie stanowiła zagrożenia, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej na podstawie przepisów o naruszeniu nietykalności cielesnej, spowodowaniu uszkodzenia ciała lub przestępstwa o charakterze chuligańskim. 

reklama

W zależności od skutków grozić mogą:

  • Odpowiedzialność za naruszenie nietykalności cielesnej – zgodnie z art. 217 Kodeksu karnego, za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.
  • Odpowiedzialność za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu – jeśli użycie gazu doprowadziło do poważniejszych obrażeń, sprawca może zostać oskarżony z art. 157 Kodeksu karnego, co może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat (w przypadku średniego uszczerbku na zdrowiu).
  • Odpowiedzialność za przestępstwo o charakterze chuligańskim – jeśli gaz został użyty w celach zaczepnych lub dla rozrywki, sprawca może zostać uznany za winnego popełnienia przestępstwa chuligańskiego, co również skutkuje surowszymi karami.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama