Reklama

10 nowych dróg w Głogowie Małopolskim za 6,5 miliona złotych. Które ulice?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski Głogów Małopolski

10 nowych dróg w Głogowie Małopolskim za 6,5 miliona złotych. Które ulice? - Zdjęcie główne

W Głogowie Małopolskim powstanie 10 nowych dróg | foto Urząd Miejski Głogów Małopolski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas LXIV Sesji Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim podpisane zostały dokumenty w projekcie „Budowa dróg na terenie Gminy Głogów Małopolski”. Powstanie 10 nowych dróg dla mieszkańców za kwotę 6,5 mln zł.

W Głogowie Małopolskim powstanie 10 nowych dróg, będą to ulice: ul. Jodłowa, ul. Dębowa, ul. Wrzosowa, ul. Skargi, ul. Świerkowa, ul. Lubomirskiej, ul. Moniuszki, ul. Floriana, ul. Głowackiego, ul. Jagiełły oraz dwie ulice na osiedlu Zabajka: Fiołkowa i Daliowa.

- Na nowych ulicach położony zostanie asfalt i chodniki. Dzięki tej inwestycji komfort i bezpieczeństwo jazdy po drogach na głogowskich osiedlach ulegnie znaczącej poprawie.

– powiedział Andrzej Brągiel, radny z osiedla Niwa.

zdjęcie: Urząd Miejski Głogów Małopolski

Jest to największa tegoroczna inwestycja infrastrukturalna na terenie miasta. Środki w kwocie 5 mln zostały pozyskane z Polskiego Ładu. Pozostałe 1,5 mln pochodzą z budżetu miasta i gminy Głogów Młp

- W kolejnym etapie rozpoczęła się budowa domów jedno i wielorodzinnych, następnie zaś dróg. Historia powstawania osiedla Niwa, przypomina znaną prawdę, że postęp urbanizacji miejskiej jest wprost proporcjonalny do kondycji gospodarczej kraju i – co się z tym wiąże – zasobności mieszkańców miasta.

powiedział Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Umowę w imieniu gminy na nowe inwestycje drogowe podpisali: Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp., Andrzej Brągiel, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a w imieniu wykonawcy Łukasz Molter, prezes firmy Molter sp. o.o. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy