Reklama

Głogów Małopolski uchwalił budżet na 2023 rok. Budżet mniejszy niż w ubiegłych latach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta Głogowa Małopolskiego w dniu 19 stycznia uchwalony został budżet miasta i gminy na 2023 rok. Dochody w 2023 roku zaplanowano w wysokości 106 mln zł, a wydatki w łącznej kwocie na 115,3 mln zł. Deficyt wyniesie 9,2 mln zł, jednak środki z poprzedniego roku w postaci nadwyżek budżetowych w kwocie 2,1 mln zł zmniejszą go do 7,1 mln zł.

Uchwała budżetowa to plan finansowy dochodów i wydatków gminy, planowanych inwestycji i spłat wcześniejszych zobowiązań. Za przyjęciem budżetu głosowało 12 radnych przy 2 głosach wstrzymujących się.

- Zaplanowany na 2023 r. dochód jest mniejszy niż w latach ubiegłych, spowodowane jest to skutkami pandemii, wojną na Ukrainie i co się z tym wiąże większą inflacją i wzrostem cen energii. 

- mówił Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. 

Największe wydatki z budżetu gminy to: dofinansowanie oświaty 38,7 mln zł, na rzecz rodzin (pogramy socjalne, alimentacyjne) 5,9 mln zł, transport 13,6 mln zł, gospodarka komunalna 16,2 mln zł, administracja 8,8 mln zł, energia 3,2 mln, kultura 3,2 mln, pomoc społeczna 6,3 mln oraz sport 5,5 mln zł.

Największe inwestycje

Wśród nich znajdują się takie przedsięwzięcia jak:

  • Budowa Stacji Uzdatniania Wody w Rogoźnicy - 1,3 mln zł
  • Rozbudowa drogi na odcinku od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów – Północ - 1,1 mln zł
  • Modernizację infrastruktury wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Głogów Małopolski - 2,1 mln zł
  • Środki na realizację zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego
 

Podczas sesji rozmawiano również o służbie zdrowia na terenie gminy Głogów Małopolski. Obecni zaproszeni goście z placówek medycznych przedstawili swoje sprawozdania, zrelacjonowali, jak funkcjonują ich ośrodki oraz odpowiedzieli na pytania. Na sesję przybyli: Roman Wojdyła prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rodziny, Kinga Łabuda kierownik ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich oraz Marcin Kostkiewicz Centrum Medyczne Kostkiewicz spółka jawna w Głogowie Małopolskim. 

Podczas sesji pan Stanisław Pado radny Powiatu Rzeszowskiego, a zarazem Prezes Banku Spółdzielczego w Głogowie Młp. wręczył pamiątkowe monety osobom zasłużonym w przygotowanie filmu dokumentalnego o Rudolfie Menerce, założycielu kasy zapomogowo - pożyczkowej w Głogowie Młp.

Uhonorowani zostali: Paweł Baj, burmistrz Głogowa Małopolskiego, Robert Borkowski dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Walenty Kotula lokalny działacz i regionalista.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy