Ukraina nie podołała mocnym Szkotkom w starciu na rzeszowskim Stadionie Miejskim  - Zdjęcie główne

Ukraina przegrała 0-4 ze Szkocją | foto Katarzyna Czarny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Reprezentacja kobiet Ukrainy zmierzyła się wczoraj ze Szkocją na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Szkotki wygrały to starcie 4-0 i nie dały wielu szans przeciwniczkom.

Od początku było widoczne, kto rządzi na boisku w tym meczu. W 8.minucie doszło do groźnej sytuacji na murawie, po której sędzia odgwizdała rzut karny. Bez zawahania wykonała go Weir i otworzyła wynik. Od tego momentu rozpoczął się wysoki pressing Szkotek.

Po raz kolejny, kobiety z Wysp Brytyjskich do siatki trafiły w 17, a potem 20 minucie starcia. Przy rzucie rożnym Ukrainki nie dopilnowały swojego ustawienia. Wykorzystała to Thomas, która z dwóch metrów wpakowała piłkę między słupki rywalek.

Na dwie minuty przed przerwą padł ostatni gol w tym spotkaniu. Bardzo podobny do tego poprzedniego, bowiem ponownie to Thomas rozczytała intencje rywalek i oddała świetny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lobując bramkarkę.

Ukraina po tym meczu zajmuje 4. miejsce w tabeli i nie ma już szans na występ w Mistrzostwach Świata. Kolejne starcie naszego wschodniego sąsiada, już we wtorek- ponownie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Tym razem Ukrainki podejmą Węgry.

Ukraina – Szkocja 0-4

Bramki: 0-1 Weir 9, 0-2 Cuthbert 17, 0-3 Thomas 20, 0-4 Thomas 43.

Ukraina: Samson – Korsun, Szmatko, Krawets, Romanenko - Pantsulaja (46. Hirin), Apanaszczenko (77. Krystiuk), Petryk - Owdijczuk (61. Khimich), Kozłowa (67. Kalinina), Krwaczuk (61. Hluszczenko). Trener Lluis Cortes.

Szkocja: Alexander – Evans, Corsie (85. Clark), Howard, Docherty - Cuthbert (70. Harrison), Kerr, Weir – Clelland (74. Arthur), Thomas (70. Murray), Emslie. Trener Martinez Losa.