Siatkarska PlusLiga: Asseco Resovia zmiotła z parkietu Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarska PlusLiga: Asseco Resovia zmiotła z parkietu Indykpol AZS Olsztyn - Zdjęcie główne

Siatkarze Asseco Resovii z pewnym zwycięstwem w PlusLidze | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportAsseco Resovia Rzeszów rozbiła na własnym terenie Indykpol AZS Olsztyn w meczu siódmej kolejki siatkarskiej PlusLigi 2023/2024. Siatkarze znad Wisłoka potrzebowali do odniesienia zwycięstwa niespełna półtorej godziny.

Już na początku pierwszego seta spotkania rozgrywanego na Hali Podpromie, podopieczni trenera Giampaolo Medeia szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (4:1). Znacznie przyczyniły się do tego dwa asy serwisowe Fabiana Drzyzgi. Po błędach Toreya Defalco, udanych atakach Szymona Jakubiszaka i asie Kamila Szymendery przyjezdni zdołali wyrównać (8:8), jednak wtedy kolejny bieg włączyli Resoviacy. Podczas gdy siatkarze z Olsztyna zdobywali jeden punkt, rzeszowianie zapisywali na swoim koncie dwa, a nawet trzy. Przebudził się także Defalco, który zablokował rywali, a później zaserwował asa (15:11). W pewnym momencie goście zbliżyli się do gospodarzy na cztery punkty (22:18), jednak po atakach Defalco i Stephen’a Boyera set zakończył się wynikiem 25:19.

Druga partia rozpoczęła się od asa gości (Szymedera) i chwilowej gry punkt za punkt do stanu 3:3. Wtedy jednak nastąpiła kapitalna seria punktowa Resovii, w czasie której atakowali Jakub Kochanowski i Boyer, a Defalco zaserwował trzy z rzędu kapitalne asy. Zrobiło się 10:3 i nawet mimo zdobyciu trzech punktów z rzędu, olsztynianie nie zdołali nawiązać walki z gospodarzami. Dodajmy, że kolejne asy w międzyczasie dołożyli Yacine Louati oraz Stephane Boyer, który zresztą ustalił ostateczny wynik tego seta skutecznym atakiem (25:17).

Stosunkowo najbliżej sprawienia niespodzianki, ekipa AZS-u Olsztyn była w trzecim secie, jednak nie oznacza to, że Resovia nie miała i tej partii pod kontrolą. Pierwsza część była w miarę wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. Po skutecznych atakach oraz kolejnych asach, Defalco, Boyer i Louati pozwolili ekipie z Rzeszowa odskoczyć na kilka punktów (11:6). Goście nie byli od tego momentu na siłach, aby zanotować punktową serię i maksymalnie udało im się wygrać dwie akcje z rzędu. Po błędzie wyróżniającego się Szymandery w polu serwisowym, piłkę meczową atakiem skwitował Karol Kłos. MVP spotkania został wybrany Jakub Kochanowski.

Asseco Resovia - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

Resovia: Drzyzga, Defalco, Boyer, Kochanowski, Kłos, Louati, Zatorski (libero) oraz Bucki, Staszewski. Trener: Giampaolo Medei.

Indykpol AZS: Tuaniga, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Souza, Szemendera, Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Szymandera, Szerszeń, Amoa. Trener: Javier Weber.