Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Rollercoster na Podpromiu. Kiepski początek i triumf Asseco Resovii w meczu z Zawierciem [RELACJA] - Zdjęcie główne

Udało się! Asseco Resovia w pięciu setach wygrała z Aluronem Wartą Zawiercie w hali Podpromie. | foto Bartosz Leja

SportAsseco Resovia była sporym faworytem niedzielnego meczu, ale po dwóch pierwszych setach wszyscy łapali się za głowy. Podopieczni Giampaolo Medeia pokazali jednak charakter i ze stanu 0:2 odmienili stan rywalizacji wygrywając po emocjonującym tiebreaku.

Rzeszowianie w hali Podpromie zmierzyli się z 4 zespołem poprzedniego sezonu. Zawiercianie w pierwszej kolejce przegrali na wyjeździe z AZS-em Olsztym, ale wygrali w Europie z TSV Hartberg. To spowodawało, że do Rzeszowa przyjechali rozegrać dopiero drugi mecz ligowy w tym sezonie. Zawodnicy z Rzeszowa przystąpili do rywalizacji po przegranej u siebie z Projektem Warszawa i ostatnim 3-setowym zwycięstwem w Suwałkach.

Resovia rozpoczęła pierwszy set od trzech szybkich punktów, ale później sytuacja się odwróciła. Warta zdobyła kilka punktów z rzędu i prowadziłą już 8:3. W połowie seta rzeszowianie doprowadzili do remisu po 10, ale druga połowa seta należała do przyjezdnych. Przy stanie 19:22 rozpędzona Warta pewnie szła po seta. Ostatecznie zawiercianie wygrali 25:19.

Drugi set rozpoczął się równo. W pewnym momencie było 4-5, ale Warta znów zaczęła odskakiwać. Przy stanie 10:12 były jeszcze szanse, by dogonić rywali i przejąć wreszcie inicjatywę, ale Asseco popełniało masę błędów, które skrzętnie wykorzystywali rywale. Przy stanie 15:20 czuć było rezygnację i rzucenie wszystkiego na trzeci set. Warta doprowadziła do kolejnego zwycięstwa 25:19.

Trzeci set okazał się najbardziej zacięty. Przy stanie 5:6 znów to jednak Warta zdobyła trzy punkty z rzędu i mieliśmy już 5:9. W połowie seta udało się zremisować i było po 15, wtedy wydawało się, że Resovia obejmie pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie. Niestety, przy stanie 20:21 to Zawiercie momentalnie doprowadziło do stanu 24:25 i na hali zrobiło się gorąco. Zaczęła się gra na przewagi i tu nareszcie skuteczniej pograła Resovia. W tym rollercosterze to gospodarze okazali się górą i wygrali 34:32.

Czwarty set to natchnienie nadziei u kibiców w Rzeszowie. Należało się wziąć do roboty i odrobić straty. 4:2 dla Resovii po pierwszych kilku piłkach napawało optymizmem. Asseco zaczęło grać, tak jak wszyscy oczekiwali. 17:17 w połowie seta oznaczało zbliżającą się walkę w tiebreaku. Ostatecznie zespół Giampaolo Medeia wyrównał stan meczu, wygrywając 25:18.

Tiebreak zaczęła bardzo dobrze Resovia. 5:3 i pewna gra, która już w czwartym secie cieszyła oko. Rzeszowianie pewnie punktowali i pokonali ostatecznie Wartę w hali Podpromie, wracając z wyniku 0:2 w meczu na 3:2.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (19:25, 19:25, 34:32, 25:18)

Asseco: Bucki, Defalco, Cebulj, Drzyzga, Kędzierski, Kłos, Kochanowski, Kvalen, Louati, Potera, Rejno, Staszewski, Szpakowski, Zatorski

Warta: Bieniek, Butryn, Gąsior, Cooper, Gregorowicz, Kalembka, Kozłowski, Kwolek, Łaba, Perry, Tavares, Zniszczoł, Szałacha.