Reklama

Robert Korzeniowski w środę odwiedzi Rzeszów. "Korzeniowski Cup" w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Robert Korzeniowski Facebook

Robert Korzeniowski w środę odwiedzi Rzeszów. "Korzeniowski Cup" w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie - Zdjęcie główne

"Korzeniowski Cup" w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego w Rzeszowie | foto Robert Korzeniowski Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Robert Korzeniowski - chodziarz, lekkoatleta, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego - odwiedzi Rzeszów w środę ramach Korzeniowski Cup. Będzie to impreza integracyjna, w której udział weźmie 500 młodych sportowców w wieku od 5 do 18 lat z całego Podkarpacia.

Zawody lekkoatletyczne „Korzeniowski CUP – Łączy nas talent”, organizowane przez Fundację Pomosty mają na celu połączyć ze sobą dzieci z Polski i Ukrainy, w sposób który pozwoli na znalezienie porozumienie między nimi, a pomóc w tym mogą podobne zainteresowania i talenty oraz zaangażowanie dzieci w zajęcia lekkoatletyczne.

Zawody odbędą się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznym w Rzeszowie. Od godziny 9 do 10 potrwa rejestracja zawodników. Zawody główne odbędą się w godzinach od 10 do 15.

- "Łączy nas talent" - to nie tylko zawody sportowe pod patronatem Roberta Korzeniowskiego, to też zajęcia edukacyjne, językowe i integracyjne, w tym wyjątkowa wizyta w Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Rzeszowie. W Centrum TUTU od poniedziałku do piątku organizowane są dwujęzyczne, bezpłatne zajęcia, zabawy, animacje i inne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski, które odbywają się pod okiem specjalistów, animatorów i psychologów. Organizatorem zawodów i całego projektu „Łączy nas talent” jest Fundacja Pomosty przy współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem Aktywnych Rodzin, Fundacja Roberta Korzeniowskiego, Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU i Fundacja Wolność i Demokracja. 

- czytamy w opisie wydarzenia.

- Już niebawem w Rzeszowie polskie i ukraińskie dzieci połączy talent i to talent sportowy! To mega akcja organizowana wspólnie przez Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU, RK Athletics Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin i oczywiście wspierane przez nas w super miejscu, jakim jest nowo otwarte UCL Ośrodek Badań Innowacyjnych w Sporcie. W projekcie Łączy nas talent w sumie bierze udział 500 dzieci, a spoiwem jest lekkoatletyka! Fajnie jest działać z takimi ludźmi 

- mówi Marcin Piotrowski.

Impreza lekkoatletyczna będzie transmitowana w mediach społecznościowych TUTU, PSAR oraz kanale YouTube.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i tekst „DEMOKRACJA STRONGER TOGETHER TOGE unicef lakażdego dziecka KORZENIOWSKI CUP MITYNG PRZYJAŻNI POLSKO-UKRAIŃSKIEJ PODKARPACIE2022 05.10.2022 HALA UNIWERSYTECKIEGO CENTRUM LEKKOATLETYCZNEGO WRZESZOWIE START: 10.00 ŁĄCZY NAS TALENT tutu PSAR HIPHIP Pomosty HURZA KORZENIOWSKIEGO”

źródło: materiały promocyjne Korzeniowski Cup

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy