Resovia Rzeszów w dobrym stylu pokonała Odrę Opole w ostatnim meczu sezonu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów w dobrym stylu pokonała Odrę Opole w ostatnim meczu sezonu! - Zdjęcie główne

“Pasiaki” wygrały na wyjeździe ostatnie spotkanie sezonu w rozgrywkach Fortuny 1. ligi. | foto Resovia Rzeszów

Sport To był mocny mecz w wykonaniu Resovii Rzeszów! “Pasiaki” wygrały na wyjeździe ostatnie spotkanie sezonu w rozgrywkach Fortuny 1. ligi. Na Stadionie Miejskim w Opolu tamtejsza Odra przegrała z rzeszowianami 0-3.

Już w pierwszej połowie wyraźnie wyklarowała się dominacja Resovii. To goście dyktowali tempo gry, mieli większe posiadanie piłki i tworzyli dobre sytuacje bramkowe. Drogę między słupki “Pasiaki” odnalazły już w 9. minucie meczu, kiedy to swojego gola miał okazję ustrzelić Karol Chuchro. Odra Opole próbowała doprowadzić do wyrównania, jednak ten plan nie doszedł do skutku. Ekipa z Podkarpacia podwyższyła swój wynik za sprawą Dawida Kubowicza kwadrans przed gwizdkiem na przerwę. Bramka padła po dośrodkowaniu w pole karne ze stałego fragmentu gry, rzutu rożnego. Futbolówka po odbiciu się od słupka została wpakowana do siatki i Resovia mogła podejść ze spokojem do drugiej połowy.

W 65. minucie Damian Hilbrycht został zmieniony przez Klaudiusza Krasę, co miało wzmocnić jedenastkę Resovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Żaka na Arkadiusza Piecha oraz Maksymiliana Tkocza na Bernarda Petraka. Gospodarze mogli zaliczyć gola kontaktowego po strzale głową zawodnika z Opola, jednak dobrze odczytał to bramkarz Paweł Łakota. Świetnie spisywał się też dziś wspomniany wyżej Chuchro, który dał rzeszowianom sporo radości. Jego celny strzał na 0-3 przypieczętował zwycięstwo Resovii w ostatnim meczu tego sezonu.

Drużyna Dawida Kroczka zajęła w Fortuna 1.lidze 11 miejsce zdobywając 44 punkty.

Odra Opole - Resovia Rzeszów 0-3

Odra Opole: Błażej Sapielak - Antoni Klimek (46, Jakub Szrek), Łukasz Kędziora, Konrad Kostrzycki, Maksymilian Tkocz (66, Bernard Petrák), Mateusz Maćkowiak - 94. Konrad Nowak (46, Cezary Sauczek), Stanisław Hrebeń, Michał Pawlik (81, Maksymilian Paszkowski), Krzysztof Janus - Adam Żak (66, Arkadiusz Piech).

Resovia Rzeszów: Paweł Łakota - Bartosz Jaroch (75, Daniel Pietraszkiewicz), Karol Chuchro, Dawid Kubowicz, Radosław Adamski (85, Marcel Myszka) -  Sebastian Strózik (75, Kamil Antonik), Rafał Mikulec, Bartłomiej Wasiluk, Damian Hilbrycht (65, Klaudiusz Krasa), Bartłomiej Eizenchart (85, Łukasz Ostrowski)- Jakub Wróbel