Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów remisuje z GKS-em Katowice. Zwycięstwo było blisko

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów remisuje z GKS-em Katowice. Zwycięstwo było blisko - Zdjęcie główne

Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów remisuje z GKS-em Katowice | foto Bartosz Leja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stal Rzeszów zremisowała mecz 32. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS-em Katowice 1:1. Gospodarze znad Wisłoka w drugiej połowie spotkania otworzyli wynik meczu, jednak rzut karny uratował punkt gości.

Mimo, że to ekipa Stali znajduje się wyżej w pierwszoligowej tabeli, lepiej w pierwszych kilkunastu minutach spotkania spisywali się piłkarze ze Śląska. Później groźniejsze sytuacje zaczęła stwarzać drużyna ze stolicy Podkarpacia. W 24. minucie spotkania strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał Krzysztof Danielewicz, jednak był on niecelny. Nieco ponad dziesięć minut później celnie główkował Patryk Małecki, jednak piłkę bez problemu złapał bramkarz GKS-u. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą cześć spotkania ponownie lepiej zaczęli goście, którzy po mocnym strzale (jego autorem Adrian Błąd) mogli wyjść na prowadzenie. Na posterunku był jednak golkiper „Żurawi” Krzysztof Bąkowski. To jednak piłkarze z Rzeszowa mogli się cieszyć z otworzenia dorobku bramkowego. Udany drybling i kilkudziesięciometrowy rajd zanotował Ramił Mustafajew, który po nakręceniu groźnego kontraktaku był faulowany. Sędzia zastosował jednak przywilej korzyści, a piłkę przejął Damian Michalik. Właśnie on płaskim strzałem z lewej nogi sprzed pola karnego dał prowadzenie Stali (1:0).

W 71. minucie idealną okazję do wyrównania miał GKS Katowice, jednak z bliskiej odległości do bramki nie trafił Sebastian Bergier. Kiedy wydawało się, że Stal dowiezie prowadzenie do końca, w 85. minucie fatalny błąd popełnił Dominik Marczuk. Obrońca gospodarzy najpierw źle przyjął piłkę, a później próbując ratować sytuację sfaulował w polu karnym Jakuba Araka. Sędzia od razu pokazał na jedenasty metr. Rzut karny skutecznie wykorzystał poszkodowany. W doliczonym czasie drugiej połowy piłkę meczową mieli gospodarze, kiedy po strzale Krystiana Wachowiaka piłkę odbił bramkarz gości. Futbolówkę do dobitki na nodze miał Krzysztof Danielewicz, jednak w instynktownej sytuacji nie zdołał jej skierować do siatki. Remisowy wynik 1:1 nie zmienił się do końca spotkania.

Stal Rzeszów – GKS Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Michalik 62, 1:1 Arak 86-karny.

Składy: Stal: Bąkowski – Mustafajew ż (80’ Marczuk), Góra, Wrona, Głowacki – Michalik (80’ Kłos), Wolski ż, Danielewicz, Poczobut, Prokić (90’ Wachowiak) – Małecki (66’ Olejarka). Trener: Daniel Myśliwiec.

GKS: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Repka, Kołodziejski, Rogala – Roginić (46’ Arak), Kozubal (86’ Dudziński), Urynowicz (69’ Figiel), Błąd (80’ Kościelniak) – Bergier (80’ Marzec). Trener: Rafał Górak.