Autor: | Zdjęcie: Stal Rzeszów / Facebook

Fortuna 1. Liga: Stal Rzeszów przegrywa po emocjonującej końcówce meczu z Chrobrym Głogów - Zdjęcie główne

Piłkarze Stali Rzeszów z kolejną porażką w rundzie wiosennej | foto Stal Rzeszów / Facebook

SportSpoglądając na tabelę piłkarskiej Fortuna 1. Ligi, spotkanie Chrobrego Głogów ze Stalą Rzeszów zapowiadało się na bardzo wyrównane. Emocje w tym meczu nadeszły dopiero w ostatnich minutach, jednak niestety piłkarze ze stolicy Podkarpacia rzutem na taśmę stracili remisowy wynik.

Trzy porażki Stali Rzeszów w pierwszych meczach rundy wiosennej wyraźnie sygnalizowały jednak, że podopieczni trenera Marka Zuba nie są w najlepszej dyspozycji. Tuż przed spotkaniem w Głogowie piłkarze Chrobrego byli jednak niżej notowani od Stalowców.

Już w 1. minucie na bramkę gospodarzy strzelał Krystian Wachowiak, jednak piłka minęła bramkę. W 9. minucie odpowiedzieli głogowianie, a konkretnie Mikołaj Lebedyński, który jednak po strzale głową również chybił. Kolejne minuty nie zachwyciły i tempo meczu wyraźnie siadło. W 30. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, jednak i wtedy strzał Szymona Łyczki był niecelny. Trzy minuty później stratę piłkarzy z Głogowa wykorzystał Patryk Warczak, który odważnie wbiegł w pobliże pola karnego, jednak piłka po jego strzale tylko otarła się o boczną siatkę. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się bez żadnego celnego strzału w wykonaniu obu drużyn.

Później celne strzały się pojawiły, jednak w rzeczywistości nie stwarzały poważnego zagrożenia dla bramkarzy. Na prawdziwe emocje musieliśmy poczekać do końcowych minut spotkania. W 89. minucie piłka dotarła w polu karnym do Kacpra Tabisia, który celnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Gerarda Bieszczada. Stalowcy się jednak nie poddali i szybko ruszyli do odrabiania strat. Przyniosło to rezultat niespełna dwie minuty później. Mocny, płaski strzał z ponad 20 metrów oddał Sebastien Thill i piłka zatrzepotała w siatce.

I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, nadszedł cios ze strony głogowian. Po strzale z rzutu wolnego z kilkunastu metrów, futbolówka zahaczyła o mur postawiony przez rzeszowian i kompletnie zmyliła golkipera Stali. Strzelcem bramki na miarę trzech punktów dla Chrobrego Głogów był Dawid Hanc.

Chrobry Głogów – Stal Rzeszów 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Kacper Tabiś (88’), 1:1 Sebastien Thill (89’), 2:1 Dawid Hanc (90’+4)

Chrobry Głogów: Damian Węglarz - Jakub Kuzdra (65’ Kacper Tabiś), Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis, Szymon Lewkot, Dawid Hanc - Bartosz Biel (64’ Mateusz Ozimek), Patryk Mucha (65’ Artur Bogusz), Robert Mandrysz, Szymon Bartlewicz (81’ Paweł Tupaj) - Mikołaj Lebedyński (74’ Adrian Szczutowski).

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Patryk Warczak, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Krystian Wachowiak - Karol Łysiak (84’ Krzysztof Danielewicz), Sebastien Thill, Adrian Bukowski, Szymon Łyczko, Andreja Prokić (79’ Jesus Diaz) - Adler Da Silva.