Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Fortuna 1 Liga: Stal Rzeszów 2-1 Wisła Kraków. Damian Michalik zapewnił drużynie trzy punkty [RELACJA] - Zdjęcie główne

Damian Michalik zapewnił drużynie trzy punkty | foto Michał Toś

Sport Stal Rzeszów zwyciężyła na własnym stadionie z Wisłą Kraków. Trzy punkty gospodarzom zapewnił dublet Damiana Michalika. Podopieczni Jerzego Brzęczka w 17 minucie objęli prowadzenie, ale Stal udowodniła, że potrafi szybko zareagować i ostatecznie powalczyć o pełną pulę. Rzeszowianie awansowali na siódme miejsce w tabeli.

Dwie asysty Prokicia i dwa trafienia Michalika - ofensywni gracze Stali dali dziś prawdziwe show. Podopieczni Daniela Myśliwca cieszyli się na własnym stadionie z wywalczonych trzech punktów przeciwko byłemu ekstraklasowiczowi. Fantastyczny rezultat pozwolił biało-niebieskim awansować na 7 miejsce w tabeli, tracąc tylko jeden punkt do miejsca barażowego w walce o awans do Ekstraklasy.

Wisła zaczęła mecz bardzo ofensywnie. Od początku szansę dostał 19-latek Bartosz Talar, który asystował w 17 minucie Michałowi Żyro. Wydawało się, że krakowianie będą kontrolować przebieg spotkania. Nic bardziej mylnego. Stal odpowiedziała po pięciu minutach bramką Damiana Michalika, przy której asystował Andreja Prokić. Najlepszy zawodnik Stali w ubiegłym sezonie po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 1 lidze.

Stal zaczęła przeważać zarówno w posiadaniu piłki jak i w ilości stwarzanych sytuacji podbramkowych. Wisła wyraźnie z każdą minutą słabła, a Stalowcy coraz śmielej utrzymywali się przy piłce na ich połowie. W 32 minucie kontuzjowanego Bartosza Jarocha zastąpił Konrad Gruszkowski. Do przerwy oglądaliśmy dwie bramki, a wynik był remisowy.

Druga połowa to popis gospodarzy, który zdominowali rywala w poczynaniach boiskowych. Dobrą dyspozycję na przestrzeni całego spotkania potwierdził Bartłomiej Poczobut. Swoje zrobił także Andreja Prokić, który z lewej strony pola karnego zagrał do Michalika, a ten, w nieco szczęśliwy sposób przytrzymał sobie piłkę, wyprzedził obrońcę i trafił do praktycznie pustej bramki. Stal przenosiła swoją grę na skrzydła. Próbował wstrzelić się z centrą Patryk Małecki, ale obrona Wisły czuwała. W 69 minucie Dawida Olejarkę zastąpił Kacper Piątek. Trzy minuty później Piotr Głowacki dośrodkował ze stałego fragmentu, a bramkę głową zdobył Paweł Oleksy. VAR stwierdził jednak, że obrońca Stali był na spalonym i nie uznał bramki. Jerzy Brzęczek starał się zmienić obraz gry swojego zespołu, wprowadzając w 74 minucie aż trzy zmiany. Na placu zameldowała się młodzież - Szot oraz Starzyński, a Jelić Balta zastąpił Talara. Wcześniej Bashę zmienił Szywacz. W 75 minucie spotkania kapitalną szansę na bramkę miał Prokić, ale...fatalnie spudłował na pustą bramkę. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali mecz, doprowadzając do cennego zwycięstwa.

Stal wygrała swój czwarty mecz w tym sezonie. - Jesteśmy u siebie bardzo mocni. Dziękujemy kibicom za fantastyczny doping. Przeanalizowaliśmy wcześniej dokładnie naszego rywala. Miałem okazję, by zdobyć więcej niż dwie bramki w tym spotkaniu, ale jest, jak jest. Cieszymy się z trzech punktów - mówił autor dwóch bramek w dzisiejszym spotkaniu - Damian Michalik.

Stal: Pęksa – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki – Wolski, Poczobut żk – Michalik (81 Kłos), Olejarka (68 Piątek), Małecki (90+5 Sadłocha), Prokić. Trener Daniel Myśliwiec.

Wisła: Biegański – Jaroch (32 Gruszkowski), Moltenis, Łasicki, Wachowiak (74 Szot) – Talar (74 Balta), Basha (58 Szywacz), Plewka, Młyński żk (74 Starzyński) – Żyro, Rodado. Trener Jerzy Brzęczek.

Zawody sędziował Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na trybunach zameldowało się prawie 7500 widzów. 15 Września Stal zmierzy się w meczu wyjazdowym z drużyną Sandecji Nowy Sącz.