Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Fortuna 1. Liga: Resovia wygrała z faworytem z Legnicy po bramce w ostatniej akcji meczu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Piłkarze Apklan Resovii Rzeszów zanotowali niespodziewane zwycięstwo | foto Bartosz Leja

SportChoć po spojrzeniu na pierwszoligową tabelę wydawało się, że Miedź Legnica jest zdecydowanym faworytem spotkania, to Apklan Resovia zwyciężyła w meczu 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. O wygranej zdecydował gol Bartłomieja Wasiluka w doliczonym czasie drugiej połowy.

Gospodarze z Legnicy plasują się aktualnie w pierwszej części tabeli, a Resoviacy dopiero niedawno wydostali się ze strefy spadkowej. Większe szanse przed meczem dawano więc podopiecznym trenera Radosława Belli.

I to właśnie ekipa Miedzi przeważała na początku spotkania. Do siatki przyjezdnych trafił nawet w 7. minucie Kamil Drygas, jednak chwilę później sędzia Łukasz Karski odgwizdał spalonego. W 24. minucie piłka po strzale Damiana Michalika odbiła się od poprzeczki i ponownie wpadła do bramki strzeżonej przez Michała Gliwę, jednak i tym razem piłkarz gospodarzy był na pozycji spalonej.

Z czasem Miedź oddawała coraz więcej pola Resovii, co zemściło się na legniczanach w 43. minucie. Po błędzie przy wyprowadzeniu, piłkę przejęli goście a płaski strzał z linii pola karnego na bramkę zamienił Marcin Urynowicz. Tym samym po pierwszej połowie na prowadzeniu niespodziewanie była ekipa Apklan Resovii.

Drugą połowę z większą werwą zaczęli przegrywający piłkarze Miedzi Legnica. Swoich sił ponownie próbował Drygas, a także Mehdi Lehaire, ale strzały były albo niecelne, albo górą był golkiper gości. Już w 62. minucie coraz napór Miedzi został skwitowany golem. Płaskim strzałem wyrównanie swojemu zespołowi zapewnił Michalik. Przeważający gospodarze mogli wyjść nawet na prowadzenie, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Krzysztof Drzazga.

I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, nastąpił zaskakujący finał. W siódmej minucie doliczonego czasu spotkania mocny strzał z rzutu wolnego oddał Bartłomiej Wasiluk. Piłka otarła się jeszcze o mur legniczan i myląc bramkarza Jakuba Mądrzyka wpadła do siatki. Apklan Resovia Rzeszów wygrała (1:2) dzięki walce do ostatniej akcji i zanotowała czwarte zwycięstwo w sezonie.

Miedź Legnica - Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Urynowicz 43', 1:1 Michalik 62', 1:2 Wasiluk 90+7'.

Miedź: Mądrzyk - Carolina (75’ Hartherz), Hoogenhout, Mijuskovic, Kostka - Salvador (63’ Agbor), Lehaire (86’ Guzdek), Tront (75 Pierzak’), Michalik - Drygas ż, Mansfeld (63’ Drzaga). Trener: Radosław Bella.

Resovia: Gliwa - Lempereur, Chuchro, Osyra, Zastavnyi - Urynowicz (87’ Łyszczarz), Kanach (71’ Wasiluk), Mikulec (71’ Bąk), Mazek (61’ Ibe-Torti), Ciepiela (71’ Eizenchart) - Góski. Trener: Mirosław Hajdo.