Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Fortuna 1 Liga: Remis Resovii w Tychach. Koszmarna seria bez zwycięstwa trwa [RELACJA] - Zdjęcie główne

Fortuna 1 Liga: Zespół Tomasza Grzegorczyka kontynuuje czarną serię ośmiu spotkań bez wygranego meczu | foto Michał Toś

Sport CWKS Resovia Rzeszów nie odbiła się od dna. Zespół Tomasza Grzegorczyka kontynuuje czarną serię ośmiu spotkań bez wygranego meczu. Pasiaki nie wygrały jeszcze w nowym sezonie 1 ligi, a posada trenera Grzegorczyka jest mocno zagrożona. Szansę w Tychach dostali zmiennicy, ale nawet to nie przełożyło się na lepszy wynik. Ostatecznie rzeszowianie wracają z jednym punktem i gdy spojrzymy na ostatnią dyspozycją tyszan, można być z tego rezultatu zadowolonym.

Od 62 minuty drużyna GKS Tychy kończyła spotkanie w dziesiątkę, ale mimo to, zespół zatrzymał u siebie jeden punkt. Rzeszowianie przyjechali zmotywowani do grającego ostatnio bardzo dobrze dziewiątego zespołu w tabeli. Podopieczni Dominika Nowaka ograli ostatnio wysoko (5:0) Sandecje Nowy Sącz, oraz 3:1 Wisłę Kraków i do spotkania z "Pasiakami" przystępowali w roli faworyta.

Wynik otworzył w 24 minucie Wiktor Żytek po asyście Mateusza Radeckiego. 28-latek zdobył dla zespołu pierwszą bramkę w tym sezonie. Resovia próbowała odpowiedzieć, ale skuteczność mocno zawodziła. W całym spotkaniu "Pasiaki" oddały aż 15 niecelnych strzałów w stosunku do 4 celnych. Szansę gry od pierwszych minut otrzymał Paweł Wojciechowski, ale napastnik w dalszym ciągu nie znajduje drogi do bramek rywali.

Wyrównujące trafienie dał drużynie Kamil Antonik, który na placu zameldował się w 46 minucie spotkania zmieniając Miłosza Kalahura. Asystę zaliczył Rafał Mikulec. Resovia nie zagrała złego spotkania, co pokazują zwłaszcza statystyki. Podopieczni Grzegorczyka byli częściej przy piłce (57% posiadania), stworzyli więcej sytuacji podbramkowych (strzałe celne 3:4, strzały niecelne 7:15), wykonali więcej rzutów rożnych (3:5), a także w stosunku 52:69 częściej znajdowali się z piłką pod polem karnym gospodarzy. Mimo to, zespół wciąż nie zwyciężył w lidze i nadal utrzymuje ostatnie miejsce w tabeli.

GKS Tychy – Apklan Resovia 1:1 (1:0)

1:0, Wiktor Żytek (24)

1:1, Kamil Antonik (80)

GKS Tychy: Adrian Kostrzewski – Petr Buchta, Maciej Mańka, Nemanja Nedić, Antonio Dominguez (65. Dominik Połap), Krzysztof Wołkowicz, Daniel Rumin (82. Patryk Mikita), Krzysztof Machowski (68. Jan Biegański), Mateusz Radecki (82. Kamil Szymura), Wiktor Żytek, Mateusz Czyżycki

Apklan Resovia: Branislav Pindroch – Rafał Mikulec, Karol Chuchro, Mateusz Bondarenko, Radosław Adamski – Daniel Morys (72. Klaudiusz Krasa), Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz, Miłosz Kałahur (46. Kamil Antonik) – Maciej Górski (78. Hubert Karpiński), Paweł Wojciechowski

Żółte kartki: Maciej Mańka, Dominik Połap – Maciej Górski, Branislav Pindrioch

Czerwona kartka: Maciej Mańka (druga żółta)

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)