Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: stalrzeszow.pl

Fortuna 1 Liga: Najlepszy mecz Stali w tym sezonie. 3:0 w ostatnim tegorocznym meczu na Hetmańskiej - Zdjęcie główne

16 kolejka Fortuna 1 Ligi szczęśliwa dla Stali. Na zdjęciu Adler Da Silva. | foto stalrzeszow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportTo było udane pożegnanie roku w wykonaniu podopiecznych Marka Zuba. Stal Rzeszów wygrała z faworyzowanym Górnikiem Łęczna 3:0. Trener na konferencji prasowej określił to spotkanie mianem najlepszego meczu Stali w tym sezonie.

Mecz rozgrywany w śnieżnej atmosferze i temperaturze sięgającej zera stopni nie przestraszył piłkarzy, którzy sprawili kibicom ciekawe widowisko okraszone trzema bramkami. Kolejne trafienia w tym sezonie dorzucili Adler oraz Łysiak. Dla napastnika ze szwajcarskim paszportem było to siódme trafienie w trwających rozgrywkach.

Stal zagrała bardzo dobre spotkanie. Od początku narzuciła presje i stwarzała sobie sytuacje. W pierwszej połowie czterokrotnie trafiali w światło bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego. Chwalony w tym sezonie 35-letni golkiper nie wyciągnął jednak piłki z siatki w pierwszej części meczu. Górnik częściej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił zbudować niczego konkretnego pod bramką gospodarzy.

Druga połowa to już koncertowa gra piłkarzy Marka Zuba. Nieco aktywniej w ofensywie grał Górnik, ale skuteczność drużyny Ireneusza Mamrota była na bardzo słabym poziomie. Aż sześć niecelnych strzałów przez 45 minut drugiej połowy świadczy o tym, że celowniki nie były dziś dobrze nastawione. W 49 minucie spotkania samobójcze trafienie zaliczył Maciej Gostomski. 21 minut później wynik podwyższył Karol Łysiak, dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

W końcówce spotkania czerwoną kartką ukarany został Maciej Gostomski. Stal szykowała się do rzutu karnego, a między słupkami musiał pojawić się zawodnik z pola. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Adler Da Silva, który ustalił wynik spotkania. 3:0 dla gospodarzy to najwyższa w tym sezonie wygrana rzeszowian.

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny (87. Paśko), Oleksy, Simcak, Łysiak (87. Bukowski), Thill, Kądziołka (46. Danielewicz), Łyczko (71. Kłos), Adler, Diaz (78. Wachowiak).

Trener: Marek Zub

Górnik Łęczna: Gostomski – Dziwniel (71. Grabowski), Klemenz, Cisse, Zbozień (87. Pawlik), Deja, Gąska (58. Roginić), Kryeziu, Żyra (71. Podliński), Durmus, Starzyński.

Trener: Ireneusz Mamrot