Fatalny mecz Korony Rzeszów w ostatniej kolejce sezonu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Korona Rzeszów

Fatalny mecz Korony Rzeszów w ostatniej kolejce sezonu  - Zdjęcie główne

Korona Rzeszów przegrała 0-6 ze Stalą Stalowa Wola | foto Korona Rzeszów

Sport To nie będzie końcówka sezonu, którą Korona Rzeszów chciałaby zapamiętać. We wczorajszym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola, ekipa z Załęża odniosła wysoką porażkę 0-6 i pożegnała się z grą w 3.lidze.

Pożegnanie Korony Rzeszów z 3.ligą wypadło w kiepskim stylu. Wynik otworzył zawodnik Stali Stalowej Wola już w 3.minucie starcia. Strzał padł w polu karnym z bliskiej odległości, a celną próbę podjął Oskar Wojtysiak. Drużyna Łukasza Surmy nabierała wiatru w żagle i z coraz większą motywacją wchodziła w ten mecz. Uwidaczniało się to przez całe spotkanie, bowiem rzeszowianie nie radzili sobie nawet w utrzymaniu piłce. Jedyny moment, w którym mogło dojść do groźnej sytuacji Korony, to ich strzał na około kwadrans po rozpoczęciu zmagań. Arbiter jednak dopatrzył się spalonego i gospodarze musieli obejść się ze smakiem.

Swoją dominację po raz kolejny “Stalówka” pokazała w 35.minucie meczu. Otrzymali oni szansę na dobrą próbę z rzutu rożnego i ją odpowiednio wykorzystali. Do futbolówki po dośrodkowaniu dopadł Volodymyr Khorolskyi, który bez żadnego problemu zamienił swój strzał na bramkę.

Na więcej goli trzeba było poczekać do drugiej połowy. Ponownie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Stal cieszyła się z kolejnego trafienia. Tym razem strzałem głową popisał się kapitan gości Sławomir Duda, który pokonał Pawła Pawlusa na bramce. Później drogę między słupki rywali odnalazł jeszcze Bartłomiej Kiełbasa, Michał Biskup i Mateusz Hudzik, przypieczętowując wysokie zwycięstwo Stalowej Woli na koniec zmagań.

Korona Rzeszów spadła z 3.ligi gr IV i od nowego sezonu zagra w 4.lidze podkarpackiej. Zawodnicy z Załęża kończą sezon z dorobkiem 29 punktów, w tym z 7 zwycięstwami i aż 19 porażkami na koncie.

Korona Rzeszów- Stal Stalowa Wola 0-6

Korona Rzeszów: Paweł Pawlus, Karol Cholewa, Jakub Persak, Jakub Drozd, Szymon Kardyś, Bartłomiej Wiktor, Eryk Galara, Konrad Kowal, Karol Nieckarz- Mateusz Jędryas, Paweł Piątek

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek,Adrian Skrzyniak, Mateusz Hudzik, Volodymir Khorolskyi, Bartłomiej Olszewski, Michał Zięba, Oskar Wojtysiak, Szymon Jopek, Sławomir Duda, Łukasz Kasprzycki, Daniel Świderski