Drużyna SPR Handball Rzeszów nadal bez zwycięstwa. Zabrakło koncentracji [RELACJA + ZDJĘCIA]

Autor:

Sport W sobotę 26 listopada drużyna SPR Handball Rzeszów przegrała swoje domowe spotkanie z zespołem KPR Marcovia ROKiS 25:30. Szczypiornistki z Rzeszowa rozegrały spotkanie w ramach 9. kolejki I ligii Kobiet grupy C w piłkę ręczną. Na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21 w Rzeszowie, jak zwykle nie zabrakło dopingujących lokalną drużynę kibiców. Rzeszowianki odniosły już swoją szóstą porażkę z rzędu.

Zawodniczki SPR Handball Rzeszów nie wygrały meczu od 9 października. Wtedy udało im się wygrać z drużyną z Łodzi. Jednak od tego spotkania minęło już ponad półtora miesiąca, a kryzys w zespole trwa. W dwóch ostatnich meczach było bardzo blisko, dlatego sobotnie spotkanie napawało optymizmem zarówno zespół jak i kibiców. Rywalki - KPR Marcovia ROKiS znajdują się w drugiej połowie tabeli, dlatego wydawało się, że rzeszowianki łatwo zdobędą dzisiaj 3 punkty. Niestety to się nie udało, po wyrównanym początku spotkania, wynik zaczął uciekać gospodyniom i potem już było im bardzo ciężko odrabiać straty.

Zabrakło nam trochę koncentracji w niektórych momentach, co było dosyć zauważalne na boisku. Podświadomie nastawiłyśmy się na wygraną jeszcze zanim mecz się rozpoczął. Wiedziałyśmy, że trzeba będzie walczyć, jednak troszeczkę zlekceważyłyśmy nasze rywalki. W tamtym sezonie wygrałyśmy z tą drużyną, więc nasze nadzieje były naprawdę bardzo duże. Nikt tego na głos nie powiedział, ale wydaje mi się każdy z drużyny wiedział, że dzisiaj możemy przełamać swoją passę porażek. Co do swojego występu, mogłam zagrać lepiej, zawsze mam takie poczucie. Jednak jestem trochę dzisiaj z siebie zadowolona, zaliczyłam kilka udanych interwencji. Musimy się teraz skupić na kolejnym meczu, żeby znowu powalczyć o wygraną

– mówi bramkarka SPR Handball Rzeszów, Patrycja Margiel.

Wyrównana pierwsza połowa

Dwie drużyny weszły w mecz na podobnym poziomie. Rzucanie do bramki dla SPR Handball rozpoczęła Oliwia Zielonka. Jednak przeciwniczki szybko odpowiedziały, rzucając na (1:1). Pierwszy kwadrans gry był bardzo wyrównany, obie drużyny kończyły swoje akcje, nie dając wypracować większej przewagi swoim rywalkom. Do 15 minuty meczu wynik na tablicy utrzymywał się remisowy (7:7). Wydawało się, że tak będzie wyglądał cały mecz. Kibice zaczęli gorąco wspierać rzeszowianki, aby udało im się zwyciężyć. W 26 minucie spotkania został podyktowany rzut karny dla drużyny gości. Julia Filipek zamieniła go na bramkę, wyprowadzając swoją drużynę na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Od tego momentu coś się posypało w drużynie SPR Handball. W kolejnych minutach straciły kolejne 3 bramki z rzędu. W 28 minucie serię rywalek przełamała Julia Ginalska, rzucając tym samym swoją czwartą bramkę. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, przyjezdne zdobyły jeszcze jedną bramkę, dzięki temu zeszły na przerwę z czteropunktową przewagą (17:13).

W drugiej połowie zabrakło koncentracji

Rzucanie dla gospodyń w drugiej partii meczu rozpoczęła Paulina Lasek. W kolejnych dwóch akcjach, dwie bramki zdobyły rywalki, powiększając swoją przewagę do 5 bramek (19:14). W 32 minucie został podyktowany rzut karny dla gospodyń, którego pewnie na bramkę zamieniła Antonina Szczęsna. Minutę później kolejną bramkę rzuciła Paulina Lasek, zmniejszając stratę do 3 punktów (19:16). Wydawało się, że rzeszowianki wróciły do gry i jeszcze powalczą o zwycięstwo. Na trybunach podniósł się doping, kibice momentalnie się ożywili. Ponownie uwierzyli w zwycięstwo swojej drużyny. Wszyscy głośno krzyczeli „SPR”, klaszcząc w dłonie. Niestety doping nie pomógł szczypiornistkom z Rzeszowa. W kolejnych 15 minutach, rywalki rzuciły aż osiem bramek, natomiast gospodynie zaledwie cztery (27:20). Zespół Marcovii ROKiS w ostatnich 10 minutach zwolnił swoje tempo gry. Wtedy zawodniczki SPR Handball postanowiły jeszcze powalczyć w tym meczu. W ciągu 5 minut rzuciły 4 bramki z rzędu, tym samym odrabiając stratę (27:24). Na trzy minuty przed końcem zrobiło się na hali bardzo gorąco. Emocje odpadły w momencie gdy przyjezdne dorzuciły do swojego wyniku kolejne dwa punkty, prowadząc na dwie minuty przed końcem (29:24). Ostatnią bramkę dla SPR Handball, a ósmą dla siebie rzuciła Julia Ginalska w 58 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 30:25 dla drużyny KPR Marcovia ROKiS. Rzeszowianki zeszły z boiska z opuszczoną głową.

Nasz dzisiejszy mecz nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu, weszłyśmy na parkiet bez koncentracji i woli walki. Mimo, że robiłyśmy co w naszej mocy, to po nieudanej akcji od razu traciłyśmy wiarę w siebie. Myślę, ze dużą rolę miał początek meczu, ponieważ myślałyśmy, ze mecz pójdzie łatwiej, ale tak nie było i za późno się obudziłyśmy. Oczywiście jestem zadowolona ze swoich rzutów, ale to wspólnie robiłyśmy co w naszej mocy i gdyby nie dobre asysty dziewczyn nie rzuciłabym tyle bramek, gramy razem, wygrywamy i przegrywamy razem

- mówi lewa skrzydłowa SPR Handball Rzeszów, Julia Ginalska.

Po dzisiejszej porażce, SPR Handball znajduje się na 7. miejscu w tabeli Grupy C. Po 9. kolejkach, rzeszowianki mają na koncie 3 zwycięstwa i 6 porażek.

Zapowiedź kolejnego meczu

Rzeszowianki już za tydzień w niedzielę 4 grudnia będą walczyły o zwycięstwo. Ponowanie zagrają na własnej hali w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21 w Rzeszowie. Tym razem ich rywalem będzie drużyna SPR JKS SAN Jarosław. Zwycięstwo w „derbach” podkarpacia z pewnością smakowałoby podwójnie.

SPR HANDBALL RZESZÓW VS KPR MARCOVIA ROKIS – 25:30 (13:17)