Asseco Resovia z kolejnym cennym zwycięstwem. 3:0 ze Stalą Nysa [RELACJA]

Autor: | Zdjęcie: Polsat Sport

Asseco Resovia z kolejnym cennym zwycięstwem. 3:0 ze Stalą Nysa [RELACJA] - Zdjęcie główne

Wicelider PlusLigi nie pozostawił złudzeń zespołowi PSG Stal Nysa. | foto Polsat Sport

Sport Wicelider PlusLigi nie pozostawił złudzeń zespołowi PSG Stal Nysa. Podopieczni Giampaolo Medeia pewnie zwyciężyli 3:0 z siódmą drużyną ligowej tabeli. MVP spotkania został Torey DeFalco.

Stal Nysa do Rzeszowa przyjechała w kiepskiej formie i o tym wiedzieli wszyscy. Zespół przegrał 4 z 5 ostatnich spotkań w lidze. Asseco pozostało skoncentrowane i skutecznie rozpracowało zespół z Opolszczyzny.

Od prowadzenia 6:4 rozpoczęli dobrze siatkarze z Nysy. Dobrze funkcjonował zespół z gości w przyjęciu, ale nieco gorzej w bloku. Skuteczny w ataku Ben Tara sprawił, że zespół Stali prowadził już 10:6. O pierwszą przerwę poprosił trener gospodarzy Giampaolo Medei. Dużo dała zespołowi ta przerwa, bo już po niej zespół wyraźnie lepiej wyglądał i zdobył 4 punkty z rzędu, wychodząc na jednopunktowe prowadzenie. 13:12 i o czas poprosił trener Daniel Pliński. Dobre tempo utrzymywała Resovia. Prowadzenie 18:15 coraz bliżej zbliżyło do końcowego sukcesu w pierwszym akcie. 23:20 w końcówce tego seta i ostatecznie zwycięstwo 25:23 po efektownym ataku Cebulja.

Drugi set rozpoczął się z delikatną przewagą Stali, która wyszła na prowadzenie 5:4. Przewagę powiększyli gospodarze do 12:10. Dużo mieliśmy sprawdzeń w tym fragmencie meczu. Sędziowie mieli co robić. Klasycznie w tym sezonie skuteczny DeFalco i wciąż niezmienne prowadzenie biało-czerwonych. Dobry moment Fabiana Drzyzgi, który efektowną kiwką ograł rywali. 19:14 i pewnie Rzeszów zmierza po 2:0 w meczu. Ponownie Torey DeFalco i piłka meczowa, skutecznie wykończona przez Macieja Muzaja. 25:18 w drugim secie.

Ostatnia szansa dla podopiecznych trenera Plińskiego na powrót do tego spotkania. Techniczna kiwka Kwasowskiego i po 4 w hali Podpromie. Dobrze funkcjonowała Nysa do wyniku 7:7. Dwukrotnie nie poradzili sobie potem z przyjęciem, pozwalając znów Resovii na objęcie prowadzenia. Celny atak Drzyzgi i 15:12 dla rzeszowian. Świetna gra Asseco i Stal, która nie może nadążyć nieuchronnie zmierza po kolejną porazkę. Ostatecznie set zakończony wysoko, 25:14 dla zespołu ze stolicy Podkarpacia.

Asseco Resovia Rzeszów - PSG Stal Nysa 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Składy:

Asseco: Cebulj, Defalco, Drzyzga, Bucki, Kochanowski, Kędzierski, Kozamernik, Krulicki, Mordyl, Muzaj, Piotrowski, Potera, Rossard, Zatorski

Trener: Giampaolo Medei

Nysa: Ben Tara, Abramowicz, Biniek, Buszek, Dembiec, El Graoui, Gierżot, Jankowski, Kramczyński, Kwasowski, Miyaura, Szczurek, Zerba, Zhukouski.

Trener: Daniel Pliński

MVP: Torey Defalco