Autor: | Zdjęcie: assecoresovia.pl

Asseco Resovia Rzeszów pokonuję ACH Ljubljane. Pewne zwycięstwo w trzech setach [RELACJA] - Zdjęcie główne

3 punkty zostają w Rzeszowie. Udana przeprawa w Lidze Mistrzów. | foto assecoresovia.pl

SportNie było niespodzianki w czwartkowym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Asseco Resovia pewnie pokonała rywali ze Słowenii. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Yacine Louati.

W meczu 4. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów w hali Podpromie, podopieczni Giamapolo Medeia zwyciężyli 3:0 (25:16, 25:16, 25:20) z ACH Ljubljaną. Niespodzianki nie było. W Słowenii również rzeszowianie wygrali 3:0, dziś powtórzyli rezultat. Yacine Louati zdobył 13 punktów i został wybrany zawodnikiem spotkania.

Dobrze Resovia rozpoczęła pierwszego seta. Po prowadzeniu 4:0 niedługo zrobiło się 10:3. Przyjezdni z trudem radzili sobie z niezłą grą rzeszowian. Punktował Klemen Cebulj i Yacine Louati, a gospodarze coraz bardziej odskakiwali. Pierwszy set zakończony został celnym asem serwisowym Yacine Louatiego. Resovia wygrała pewnie 25:16.

W drugim secie również gracze Medeia od początku zaczęli mocno. Przy stanie 10:6 Resovia imponująco zdobyła serią 6 punktów z rzędu. Kolejne punkty przychodziły z łatwością. Po jakimś czasie zrobiło się już 19:10. Świetnie funkcjonował serwis. Asami popisali się Boyer i Kochanowski. Drugi akt zakończył się wynikiem takim samym jak 1 set - 25:16.

Ostatni set w spotkaniu był najbardziej wyrównany. Rozpoczęło się od wyniku 4:4, ale Resovia ponownie odskoczyła, trzykrotnie z rzędu zapunktował Louati. Goście próbowali ratować wynik, ale przy stanie 13:10 znów odskoczyli rzeszowianie, ale tylko na moment, bo Ljubljana złapała dobry rytm i zrobiło się 16:16. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:16. Wynik zamknął skutecznie Klemen Cebulj.

Asseco Resovia 3:0 (25:16, 25:16, 25:20) ACH Ljubljana

Resovia: Louati, Kochanowski, Drzyzga, Kłos, Cebulj, Boyer, Zatorski, Defalco, Bucki, Kozub.

Trener Giampaolo Medei

Ljubljana: Najdić, Gjorgiev, Pokersnik, Marovt, Krzić, Koncilja, Kovacić, Sen, Sket, Sesek.