Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Gibowicz/Asseco Resovia

Asseco Resovia pokonuje Ślepsk Suwałki w pierwszym meczu 2023 roku. Kochanowski MVP [RELACJA] - Zdjęcie główne

Asseco wygrywa na wyjeździe ze Ślepskiem | foto Piotr Gibowicz/Asseco Resovia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Rozpoczęło się od seta dla Suwałk, ale im dłużej trwał mecz, tym lepiej spisywała się Resovia. Podopieczni Giampaolo Medeia nadal są na pierwszym miejscu w tabeli i przed nimi intensywny okres przed fazą play-off. MVP spotkania został Jakub Kochanowski

Cel - utrzymać fotel lidera. Zwycięstwo nad Ślepskiem było ważne w tym kontekście. Resovii na ogonie siedzi Aluron CMC Warta oraz Jastrzębski Węgiel. Każde potknięcie ze słabszym zespołem będzie miało konsekwencje. Nie byli pewni swego siatkarze "Reski", którzy przegrali pierwszego seta. W drugiej odsłonie odzyskali jednak dobry rytm i zwyciężyli cztery kolejne.

Rozpoczęło się od stanu 4:4, aktywnie od początku w ataku Maciej Muzaj. Ślepsk zyskał przewagę na 10:8 i przewagę powiększył błąd zagrywki Cebulja oraz skuteczny atak Halaby. 15:11 dla Suwałk i przewaga stopniowo rosła. Resovia nie spisywała się dobrze w odbiorze, brakowało dobrego przyjęcia, co dobrze wykorzystywali atakujący gospodarzy. W końcówce mocno podgonili goście, doprowadzając do remisu po 23. Ostatecznie dwa punkty Filpiaka przyniosły Suwałkom zwycięstwo 25:23 w pierwszym secie.

Druga odsłona to już lepsza gra Asseco. Goście wyszli na prowadzenie 4:7, za sprawą DeFalco przewaga wzrastała. Resovia odżyła i poprawiła swoją grę. Zespół poprawił przyjęcie, dobrze spisywał się w ataku. 12:17 wskazywało na zdobycie seta na swoją korzyść. Trafił Cebulj, odpowiedział Sanchez, ale ostateczny cios na 19:25 zadał Muzaj, dla którego był to 9 punkt w spotkaniu.

Trzeci set był mocno wyrównany. 5:5 po pierwszych dziesięciu punktach. Podwójne punkty Kochanowskiego i dobry fragment Resovii przyniósł po kilkunastu minutach 11:12 dla Asseco. Oba zespoły złapały dobry rytm, przy stanie 15:15 znów nieco lepiej spisywała się Resovia. Kolejne punkty Muzaja przyniosła rezultat 18:20. Końcówka zapowiadała się bardzo ciekawie. Przy stanie 22:22 świetnie pograli rzeszowianie, wystawa Drzyzgi i silny atak DeFalco przynosi przewagę, kolejna mocna wymiana i punkty DeFalco. Błędy w ataku doprowadziły jednak do ponownego remisu. 24:24 i gramy na przewagi. Kolejny punkt DeFalco i błąd Ślepska zdecydował - set dla Rzeszowa.

Początek ze wskazaniem na lidera PlusLigi. Po niezłym fragmencie Resovii Ślepsk zdobył kilka punktów z rzędu, wyrównując stan meczu. Resovia mocno skoncentrowana ruszyła po swoje. Prowadzenie 10:14 za sprawą świetnie grającego Macieja Muzaja i coraz lepsze poczynania przyjezdnych. Suwałki próbowały nawiązać walkę, ale za dobrze spisywał się lider tabeli. Końcówka bezapelacyjnie należała do graczy z Podkarpacia. 20:22 to jeszcze próba nawiązania kontaktu, ale potem kolejne punkty Muzaja i Kochanowskiego przyniosły piłkę meczową, którą wykorzystał Fabian Drzyzga.

ŚŁEPSK MALOW SUWAŁKI - ASSECO RESOVIA RZESZÓW - 1:3 (25:23, 19:25, 24:26, 22:25)

Składy:

Ślepsk: Miran Kujundzić, Cezary Sapiński, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Mariusz Magnuszewski, Adrian Buchowski. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki. Trener: Giampaolo Medei.

MVP: Jakub Kochanowski