Asseco Resovia nokautuje Aluron CMC Wartę Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu CEV!

Autor: | Zdjęcie: Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

Asseco Resovia nokautuje Aluron CMC Wartę Zawiercie w ćwierćfinale Pucharu CEV! - Zdjęcie główne

Siatkarze Asseco Resovii wygrali pierwszy ćwierćfinał Pucharu CEV | foto Asseco Resovia Rzeszów / Facebook

SportSiatkarze Asseco Resovii w wielkim stylu wygrali z ekipą Aluron CMC Warta Zawiercie w polskim ćwierćfinale Pucharu CEV. Ekipa znad Wisłoka nie dała swoim rywalom szans, mimo że to właśnie oni znajdują się przed rzeszowianami w krajowymi rozgrywkach Plus Ligi.

Obie ekipy stanęły naprzeciw sobie zaledwie tydzień po ligowym starciu. Wówczas górą byli siatkarze ze Śląska, którzy wygrali 3:1. W europejskich rozgrywkach drużyna z Podkarpacia była więc żądna rewanżu, tym bardziej, że Resovia odpadła już z rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Początek pierwszego seta spotkania rozgrywanego w Rzeszowie należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie (4:1). Po stronie Resoviaków dobrze funkcjonował blok, a w ofensywie tradycyjnie swoje zadania wykonywał Stephen Boyer. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać i po ich stronie bardzo dobrze w ataku spisywał się Karol Butryn. To jednak właśnie ten zawodnik w końcówce seta popełnił dwa błędy, które okazały się bardzo kosztowne. Łącznie zawiercianie oddali w ten sposób aż 11 punktów, co przy bardziej skutecznej grze rzeszowian dało wygraną partię Resovii (25:22).

Drugi set przyniósł już całkowitą dominację gospodarzy znad Wisłoka. W tym pomogli także bardzo często mylący się goście, co doprowadziło do stanu 7:4. W polu zagrywki dobrze spisywali się Łukasz Kozub, Karol Kłos i Bartłomiej Mordyl, co pomogło zbudować jeszcze wyraźniejszą przewagę w drugiej części tej partii (21:14). Swoje zrobił także Torey Defalco i finalnie rzeszowianie wygrali aż 25:16.

Stosunkowo najbardziej wyrównany był trzeci set, jednak w najważniejszych jego momentach zimną krew zachowywali przede wszystkim gospodarze. Skuteczny blok na rozpędzającym się Trevorze Clevenot pozwolił jednak rzeszowianom złapać oddech (12:10). Nie zabrakło także nerwów, co poskutkowało żółtą kartką dla Mateusza Bieńka. Resovia jednak przede wszystkim robiła swoje i w decydującą fazę seta wkroczyła z wynikiem 17:14. Kolejne błędy gości sprawiły, że Resovia miała piłkę meczową już przy stanie 24:20. Bardzo pewny mecz w wykonaniu rzeszowian atakiem zakończył Yacine Louati (25:23).

Rewanżowy ćwierćfinał odbędzie się 8 lutego w Sosnowcu.

Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

Asseco Resovia: Defalco, Louati, Boyer, Kozub, Mordyl, Kłos, Potera (libero) oraz Drzyzga, Bucki

Aluron CMC Warta: Bieniek, Tavares, Zniszczoł, Kwolek, Butryn, Clevenot, Perry (libero) oraz Łaba

MVP: Yacine Louati (Asseco Resovia Rzeszów)