AKS V LO Rzeszów przegrał wyjazdowe spotkanie z MKS Wisłok Strzyżów [RELACJA]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W sobotę 12 listopada drużyna AKS V LO Rzeszów mierzyła się na wyjeździe z MKS Wisłok Strzyżów. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 5 kolejki I Podkarpackiej Ligi Mężczyzn. Na hali sportowej przy ulicy Daszyńskiego 4 w Strzyżowie zebrało się duże grono kibiców, aby dopingować swoich zawodników. Rzeszowianom niestety nie udało się wywieźć punktów ze Strzyżowa.

Od samego początku widoczna była przewaga gospodarzy, którzy po pierwszych 10 minutach gry zbudowali 5 punktową przewagę. Przy stanie 18:12 dla zawodników MKS-u trener rzeszowian wziął czas dla swojego zespołu. Niestety uwagi trenera nie przyniosły zamierzonych korzyści, liczne błędy siatkarzy AKS-u sprawiły, że I set zakończył się 25:15.

Druga część spotkania padła łupem gospodarzy

Drugi set rozpoczął się znacznie lepiej dla zawodników z Rzeszowa. Wydawać się mogło, że wyzbyli się mankamentów z ubiegłego seta. Załamanie nastąpiło jednak po zdobyciu przez nich 9 punktu. Od tego momentu rzeszowianie nie potrafili zdobyć ani jednego oczka.  Przy stanie 21:12 trener Resovii widząc zagubienie swoich zawodników poprosił o czas. Pod koniec drugiego seta rzeszowianom udało się zaliczyć kilka punktowych bloków. Jednak nie wystarczyło to, aby zbliżyć się do dobrze dysponowanych zawodników Wisłoka. Set zakończył się wynikiem 25:14.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu, Wisłok Strzyżów to dobra i mocna drużyna. Mam jednak nadzieję, że po przerwie AKS zagra lepszą siatkówkę niż do tej pory

- mówi Jacek, kibic AKS V LO Rzeszów.

Dobra gra popłaca

Kolejny set to naprawdę dobra gra siatkarzy AKS-u. W drużynie zaczął funkcjonować blok oraz zagrywka. Atakujący oraz środkowi prezentowali wysoki poziom gry. Punkt zwrotny meczu nastąpił już przy wyniku 6-5 dla rzeszowian. Było to pierwsze prowadzenie zawodników AKS-u w tym meczu. Pomimo składnej gry gospodarzy udało się wypracować 5 punktową przewagę. Kiedy już wydawało się, że zawodnicy z Rzeszowa kontrolują seta gospodarze doprowadzili do wyniku 19:17. Szkoleniowiec Resovii, widząc co dzieje się na boisku, przytomnie zareagował biorąc czas. Jego drużyna po przerwie była w stanie zakończyć seta wynikiem 25-20.

Ostatni set

Czwarty set rozpoczął się znakomitą grą obu ekip. Wisłok zaznaczał swoją obecność zagrywka, a AKS doskonale pracował blokiem. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 11-9. Wtedy drużynę z Rzeszowa dopadł kolejny kryzys. Gospodarze wykorzystali zastój gości i w kilka minut wypracowali sobie 10 punktów przewagi. Tym razem uwagi trenera AKS-u nic nie dały. Obraz gry nie zmienił się już do końca seta. MKS Wisłok Strzyżów wygrał pewnie do 13.

- Pierwsze dwa sety to nasza zdecydowana dominacja, w trzecim zawodnicy AKS-u zaczęli grać naprawdę dobrą siatkówkę, jednak finalnie to my wygraliśmy całe spotkanie

– mówi Krzysztof Teper zawodnik MKS Wisłok Strzyżów.

Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ekipy ze Strzyżowa. Po 5 kolejkach AKS V LO Rzeszów plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 10 punktów. Następny mecz rzeszowianie rozegrają 19 listopada z liderem tabeli ProSport Marmax Czudec na hali przy ulicy Hetmańskiej 38.

MKS WISŁOK STRZYŻÓW VS AKS 5 LO RZESZÓW 25:15, 25:14, 20:25, 25:13 (3:1)