Reklama

31. Finał WOŚP Rzeszów 2023. Poznaj harmonogram imprezy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOŚP Rzeszów

31. Finał WOŚP Rzeszów 2023. Poznaj harmonogram imprezy - Zdjęcie główne

Na rzeszowskim Rynku wystąpi Margaret oraz Majka Jeżowska jako główne gwiazdy wieczoru. Oprócz koncertów na Rynku czeka nas sporo atrakcji. | foto WOŚP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Pomagamy 31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Na rzeszowskim Rynku wystąpi Margaret oraz Majka Jeżowska jako główne gwiazdy wieczoru. Oprócz koncertów na Rynku czeka nas sporo atrakcji. Celem zbiórki 31. finału WOŚP jest walka z sepsą.

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło Finału WOŚP 2023, który odbędzie się już 29 stycznia. Tego dnia na rzeszowskim Rynku zaplanowano szereg atrakcji, między innymi koncerty oraz liczne gry i zabawy dla starszych i młodszych.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka pieniędzy na walkę z sepsą. Jak informuje fundacja, z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja planuje zakupić za zebrane podczas 31. Finału środki głównie specjalistyczne urządzenia do diagnozowania choroby.

Walka z sepsą

Jurek Owsiak ogłosił cel zbiórki, którym jest walka z sepsą. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc.

Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Cel akcji został ogłoszony na równo 109 dni przed Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Będziemy zbierać fundusze na walkę z sepsą, a dokładniej na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii i wirusów, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy. Zagra z nami 1650 Sztabów w 24 krajach na całym świecie! 

- informuje sztab WOŚP w Rzeszowie.

- Przyznam, że od zawsze wspierałam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale dopiero pierwszy raz zdecydowałam się zostać czynną wolontariuszką. Fajnie jest wejść w Nowy Rok z uczuciem niesienia dobra. Dołączając do WOŚP wiem, że dokładam cegiełkę do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. To przynosi ogromną satysfakcję, czuje, że robię wtedy coś wielkiego. 

- mówi Sylwia Dziama, wolontariuszka.

 

O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret.

Światełko do nieba

Jednym z kultowych elementów każdego Finału WOŚP jest tzw. Światełko do Nieba, które odbędzie się o godzinie 20.00 i w Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent. 

Atrakcje na Rynku

29 stycznia na płycie Rynku w stolicy Podkarpacia będzie działo się już od godziny 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎31 wielkaorkiestra 2023 świątecznej FINAŁ SZTAB RZESZÓW START 16.00 KONCERTY ADAPTERS AGA WALCZAK MAJKA JEŻOWSKA MAŁPA ŚWIATEŁKO DO NIEBA MARGARET START 20.00 MULTIVISUAL finaliści V edycji Mam Talent START 14.00 ATRAKCJEDODATKOWE WOKALIŚCI WOKAL STUDIO ATRAKCJE OLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ POKAZ RZESZOWSKIKLUBM MORSOW ŻUŻLOWCYTEXOMSTALRZESZÓ“W EAST WPOLSCE OCHRONY PRZYRODY ¡TRADYCJI ۔SSIO ÛLAND ACADEMY POKAZ WARSZTATY GRYZABAWY 29.01.2023 RYNEK w RZESZOWIE Organizatorzy å WYGRAĆZ SEPSĄ! FINAŁ DLA WSZYSTKICH MAŁYCH DUŻYCH । Arzeszów MULTURA RDK Partnerzy PODPROMIE OYEL12 SOPELEK PRSSIO‎”‎

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy