reklama

Za nami pierwszy ekologiczny bazarek w Parku Papieskim w Rzeszowie. Co można było kupić? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Za nami pierwszy ekologiczny bazarek w Parku Papieskim w Rzeszowie. Co można było kupić? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
62
zdjęć

Za nami pierwsza odsłona ekologicznego bazarku w Rzeszowie | foto Bartosz Leja

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Podkarpacie W sobotę (21 października) w Parku Papieskim w Rzeszowie odbył się pierwszy ekologiczny bazarek. Nowa lokalizacja, w której rzeszowianie i przyjezdni mogą nabyć smaczne i zdrowe produkty, a także wyroby rękodzielnicze przyciągnęła prawdziwe tłumy.
reklama

Już przed godziną 8:00, na którą zaplanowane było otwarcie bazarku, w okolicy zrobił się spory ruch. Na miejscu pojawiło się ponad 100 wystawców, a na ich stoiskach tłumnie zgromadzili się klienci. Na bazarku można było znaleźć warzywa i owoce z ekologicznych upraw podkarpackich rolników, dla których jest to doskonała okazja do znalezienia stałych odbiorców. Ci z kolei mają dzięki nim alternatywę dla zakupów w marketach, w których pochodzenie warzyw i owoców często nie jest precyzyjnie określone.

Rolnicy, którzy produkują ekologiczną żywność także prosili o umożliwienie im handlu w kolejnych lokalizacjach, aby mogli ze swoimi produktami wyjść szerzej do klientów. Dlatego na bazie współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie. Dziękuję panu Robertowi Pieszczochowi, dyrektorowi PODR za pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że pomysł się sprawdzi

- mówiła przed pierwszą odsłoną rzeszowskiego bazarku wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska.

Na stoiskach bazarku klienci mogli znaleźć także produkty zielarskie, przetwory, dżemy, soki, oleje, czy miody. Nie zabrakło także wyrobów mięsnych i serów, które swoim zapachem przyciągały spore kolejki. Przybyli mogli także spróbować oscypków z grilla z żurawiną, a także proziaków pieczonych na blasze. Entuzjaści zdrowej żywności próbowali także m.in. soku z rokitnika czy suszonego pigwowca.

Rzeszowski bazarek był także okazją do zaprezentowania przez wystawców rękodzieła. Na stoiskach nie brakowało ręcznie robionych pluszaków, haftowanych serwetek i obrusów, a także poduszek. Na miejscu można było nabyć też wyjątkowe dzieła stolarzy, takie jak unikatowe stoliki, zegary i ozdoby. Wśród stoisk były także propozycje z biżuterią.

Coś dla siebie znaleźli także z pewnością fani ogrodnictwa i roślin. Na bazarku odkryliśmy ciekawe sadzonki roślin ogrodowych i domowych, drzewka i krzewy, a także sztuczne kwiaty.

To świetny pomysł, żeby w Rzeszowie powstawało więcej miejsc z ekologiczną żywnością. Chętnie odwiedzam takie miejsca, bo znam wielu podkarpackich rolników. Oni naprawdę zasługują na wsparcie. Ich produkty są naprawdę dobrej jakości, często lepszej niż w wielkich marketach. Kupując w takich miejscach warzywa czy inne przetwory na pewno jemy zdrowiej niż kupując w sieciówkach

- twierdzi pani Bogusława, która po zakupach w Parku Papieskim niosła ze sobą dwie siatki z warzywami, miodem i mięsem.

Kolejna edycja rzeszowskiego bazarku ekologicznego odbędzie się w kolejnym miesiącu. Nowy bazarek powstał także przy ul. Dworaka, gdzie targowisko będzie czynne w specjalnie wyznaczonych miejscach w piątki i soboty w godzinach 6:00 – 18:00. Dodajmy, że aktualnie handel warzywami i owocami prowadzony jest głównie na targowisku w rejonie hali targowej, u zbiegu ulic Targowej i 8 Marca. Popularne są także mniejsze, tzw. „zielone rynki”, m.in. przy ul. Staszica.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama