Inicjatywa jest skierowana do osób w wieku od 18. do 26. roku życia, które nie mają jeszcze doświadczenia w branży audiowizualnej. Projekt jest przeznaczony dla mieszkańców siedmiu województw, w tym także woj. podkarpackiego (oraz: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, pomorskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego).
W ramach pierwszego etapu projektu, dla jego uczestniczek i uczestników przygotowano dwudniowe warsztaty obejmujące wprowadzenie w tajniki realizacji filmów oraz prezentację zawodów związanych z produkcją filmową. W całej Polsce weźmie w nich udział 140 osób, w tym 20 na Podkarpaciu. Spotkania dla mieszkańców woj. podkarpackiego odbędą się w dniach 2-3 września w Rzeszowie. Warsztaty są bezpłatne, a nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów. Zgłoszenia trwają do 30 lipca, a informacja o zakwalifikowaniu się na warsztaty zostanie podana w dniach 4-8 sierpnia przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych.
Masz między 18 a 26 lat? Praca w branży filmowej czeka na Ciebie! Jeśli chcesz sprawdzić na czym polega praca przy produkcji filmu lub serialu weź udział w dwudniowych warsztatach organizowanych przez Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych - KIPA i Netflix w Rzeszowie!
- zachęcają organizatorzy.
Drugi etap projektu zakłada wybranie 21 osób (po 3 osoby z każdego województwa), które wezmą udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie, które odbędą się w dniach 10-19 października. Wyróżnieni będą mieli wcześniej możliwość wzięcia udziału w serii wprowadzających szkoleń online. Stypendia pokrywające koszty udziału w drugim etapie przedsięwzięcia (w tym nocleg i wyżywienie) zapewnia firma Netflix.
Czy wśród uczestników warsztatów będą przyszli twórcy, których filmowe produkcje będziemy oglądać w kinach? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak jak doskonale wiemy, z Podkarpacia wywodzą się znani reżyserzy (jak choćby Wojciech Smarzowski), a na terenie naszego regionu nakręcono wiele znakomitych produkcji. Wśród nich są choćby: „Trędowata” (reż. J. Hoffman), „Wołyń”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wesele” (reż. W. Smarzowski), „Katyń” (reż. A. Wajda), „Zimna wojna” (P. Pawlikowski), „Boże Ciało” (reż. J. Komasa), „IO” (reż. J. Skolimowski).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.