Program „Rzeszowska Karta Rodziny” adresowany jest do rodzin wielodzietnych (3+) oraz rodzin z dzieckiem lub dziećmi z niepełnosprawnością, rodzin zastępczych oraz rodzin wspierających zamieszkujących na terenie Miasta Rzeszowa, w których co najmniej jeden rodzic lub opiekun prawny rozlicza podatek od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania w Rzeszowie
- informuje Urząd Miasta Rzeszowa.
Celem tej inicjatywy jest promowanie rodzin wielodzietnych, a także poprawa warunków ich życia. Ponadto wśród założeń inicjatywy jest wsparcie dla rodzin i dzieci z niepełnosprawnością, a także rodzin zastępczych. Miasto zamierza poprzez realizację „Rzeszowskiej Karty Rodziny” budowanie przychylnego klimatu sprzyjającego podejmowaniu decyzji o rozwoju i powiększeniu rodziny.
Od tegorocznej edycji programu z benefitów karty mogą korzystać także rodziny z dzieckiem lub dziećmi niepełnosprawnymi, a także rodziny zastępcze i wspierające bez wymogu wielodzietności.
Wydłużyliśmy termin wydawania kart i jest ona przyznawana dzieciom do ukończenia 18 roku lub 25 roku życia, a rodzicom lub opiekunom prawnym do ukończenia 18 lub 25 roku życia najmłodszego dziecka
- przekazuje Urząd Miasta.
Z jakich benefitów mogą korzystać uczestnicy programu? Partnerami „Rzeszowskiej Karty Rodziny” są instytucje i jednostki miejskie takie jak: Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Rzeszowskie Domy Kultury, Muzeum Dobranocek, Teatr Maska, Estrada Rzeszowska, Biuro Wystaw Artystycznych, Galeria Fotografii, Podziemna Trasa Turystyczna. W program zaangażowane są także firmy zewnętrzne, w tym księgarnie, kina, restauracje i szkoły.
Szczegółowe informacje dotyczące Programu „Rzeszowska Karta Rodziny” można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej (ul. 3 Maja 13, 35-002 Rzeszów, e-mail: wps@erzeszow.pl, tel. 17 875 40 44; 17 875 44 82, sekretariat: 17 875 46 53) lub w Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa (tel. 17 788 99 00).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.