Podczas pożegnania czwartoklasistów nie brakowało wzruszeń i uśmiechów. Było to spowodowane nie tylko czasem, w którym maturzyści wyfruwają ze szkoły średniej w świat, ale także wspomnieniami, które zafundowali swoim starszym kolegom i koleżankom młodsi uczniowie, którzy przygotowali akademię.
Całą uroczystość słowami pełnymi refleksji i życiowym wskazówek otworzył dyrektor II LO w Rzeszowie.
Jako grono pedagogiczne życzymy Wam, aby wszystko układało się jak należy. Życzymy Wam także, byście trafiali na życzliwych, gotowych do pomocy ludzi. Za chwilę odbierzecie świadectwa. Chcę zwrócić uwagę na pierwszą stronę teczki i tekst, który pochodzi. Gdy czasami będziecie w życiu przygnębieni, wróćcie do niego. „Ludzie postępują nielogicznie, nierozumnie i samolubnie. Kochaj ich mimo wszystko. Jeśli czynisz dobro, oskarżą cię o egocentryzm. Czyń dobro mimo wszystko. Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów. Odnoś sukcesy mimo wszystko. To, co budujesz latami, może runąć w ciągu jednej nocy. Buduj mimo wszystko. Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy. Mogą cię jednak zaatakować nawet, gdy im pomagasz. Pomagaj mimo wszystko. Dając światu najlepsze co posiadasz, otrzymujesz ciosy. Dawaj światu co posiadasz mimo wszystko”. Mam nadzieję, że zawsze będziecie wybierali drogi życia z rozsądkiem. Pamiętajcie w tym o honorze. Róbcie tak, żeby o was dobrze mówiono i żebyśmy jako wasi nauczyciele słyszeli o was wszystko co najlepsze
- powiedział dyrektor Andrzej Szymanek.
W trakcie uroczystości usłyszeliśmy występy artystyczne, na które składały się elementy muzyczne oraz taneczne przygotowane przed uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Nagrodzeni zostali uczniowie wyróżniający się wynikami w nauce, obecnością, ale także ci, którzy w inny sposób zapisali się w pamięci szkolnej społeczności. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów dla prezentujących wyjątkową modę, osiągnięcia sportowe, czy szczególne cechy charakteru.
Teraz przed najstarszymi uczniami jeden z najważniejszych etapów edukacji, czyli egzamin maturalny. Rozpocznie się on już 4 maja za sprawą sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. 5 maja uczniowie przystąpią do egzaminów z języków obcych, a 8 maja z matematyki. Wiedza z kolejnych przedmiotów, także tych w zakresie rozszerzonym, będzie sprawdzana aż do 23 maja. Następnie maturzyści staną przed dalszym wyborem życiowej i edukacyjnej drogi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.