Bieg Tropem Wilczym jest jednym z elementów harmonogramu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ideą organizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej wydarzenia jest uczczenie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacją wiedzy na ten temat.
IX Edycja Biegu Tropem Wilczym w Strzyżowie
Bieg Tropem Wilczym odbywał się dziś na terenie całej Polski. W całym kraju w tym wydarzeniu wzięło udział ponad 7500 tysiąca biegaczy. W Strzyżowie wystartowało ponad 150 osób, z czego 1/3 stanowiły kobiety. W biegu upamiętniającym wystartował między innymi nestor strzyżowskiego biegania pan Jan Półzięć. Trasa biegu mierzyła ponad dwa kilometry i wiodła przez Tunel Schronowy w Strzyżowie.
Trasa biegu to 1963 metry i ta liczba nie jest przypadkowa, nawiązuje to do roku, w którym poległ ostatni z Żołnierzy Wyklętych
- mówi jeden z organizatorów biegu w Strzyżowie.
Impreza zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, atmosfera zbudowana wokół biegu dorównywała świetnej organizacji. Pogoda również dopisała, chociaż było delikatnie zimno, ale tylko na samym początku biegu. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mogłem dziś stanąć ramie w ramie ze świetnymi ludźmi i razem z nimi upmiętnić ten szczególny dzień, dzień Żołnierzy Wyklętych
- mówi Adrian Teper, uczestnik Biegu Tropem Wilczym w Strzyżowie.
Kilka minut przed startem rozpoczęła się grupowa rozgrzewka, którą poprowadił jeden z organizatorów wydarzenia. Biegacze rozgrzewali się wspólnie w rytm skocznych poisenek, po czym udali się na start.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, numery startowe oraz medale. Po biegu można było liczyć na rozgrzewającą herbatę oraz dobrą atmosferę.
Komentarze (0)