Reklama

Wielka akcja policji zakończona rozbiciem gangu. Wśród zarzutów pobicia, rozboje, wymuszenia i przestępstwa narkotykowe [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: CBŚP

Wielka akcja policji zakończona rozbiciem gangu. Wśród zarzutów pobicia, rozboje, wymuszenia i przestępstwa narkotykowe [WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
5
zdjęć

Wielka akcja policji zakończona rozbiciem gangu | foto CBŚP

Udostępnij na:
Facebook
Na sygnale Szeroko zakrojona akcja funkcjonariuszy wielu służb mundurowych pod przewodnictwem Centralnego Biura Śledczego Policji zakończyła się zatrzymaniem łącznie 25 podejrzanych. Grupa przestępcza miała być powiązana ze środowiskiem pseudokibiców, a na sumieniu ma według ustaleń prokuratury przestępstwa narkotykowe, rozboje, wymuszenia czy pobicia.

Uderzenie w gangi powiązane z pseudokibicami było efektem współpracy CBŚP z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Komendą Miejską Policji w Krakowie, a także Karpackim Oddziałem Straży Granicznej. Całą sprawę nadzorował małopolski wydział Prokuratury Krajowej. Wśród 25 zatrzymanych podejrzanych byli doskonale znani policji Mariusz Z., Dominik K. „Dekaz”, Norbert R. „Stalin”, a także Michał L. „Lizak”, którzy usłyszeli zarzutu kierowania gangiem.

Działania przestępcze były powiązane ze środowiskiem pseudokibiców z terenu południowej Polski, głównie Małopolski oraz Podkarpacia. Skala przestępstw tej grupy miała być tak duża, że Komendant Główny policji zdecydował o powołaniu odrębnej, specjalnej grupy śledczej, w której znaleźli się policjanci z Krakowa i Rzeszowa, a także funkcjonariusze KaOSG.

W pierwszej wielkiej akcji, która była efektem śledztwa, wzięło udział blisko 500 funkcjonariuszy (także z Białegostoku, Lublina, Opola, Radomia, Katowic i Warszawy), w tym kontr z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterorystycznych Policji. Jej efektem było zatrzymanie 18 osób na terenie województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Kolejnych 7 doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie przebywali w związku z toczącymi się innymi postępowaniami. W trakcie akcji zabezpieczono miecz samurajski, maczetę, kolejne niebezpieczne narzędzia i środki odurzające. Jak informuje podkarpacka policja, na poczet przyszłych kar zabezpieczono równowartość ponad 440 tys. złotych w różnej walucie, a także 6 pojazdów o łącznej wartości około 400 tys. złotych.

W Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, pobić, kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu 24 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a jedna osoba została objęta dozorem policyjnym

- informują służby.

Warto dodać, że wśród zatrzymanych są także osoby podejrzewane o prowadzenie laboratorium narkotyków syntetycznych mieszczące się w powiecie staszowskim (woj. świętokrzyskie). Członkowie grupy śledczej zarzucają także podejrzanym rozprowadzanie narkotyków na terenie kraju oraz ich przemyt. Już w zeszłym roku w ramach prowadzonych działań operacyjnych, policjanci CBŚP zabezpieczyli 20 kg mefedronu oraz 40 kg marihuany przemyconej w paletach z butelkami win. Kolejne materiały dowodowe świadczą o tym, że członkowie gangu mogą być odpowiedzialni za rozbój, podczas którego pobitemu mężczyźnie skradziono 30 tys. euro, kradzież obrazu wartego około 50 tys. euro czy udział w pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, do których dochodziło w Krakowie, Bielsku-Białej czy w Niderlandach.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy