reklama
reklama

Pożar samochodu osobowego pod Rzeszowem. Akcję gaśniczą rozpoczęli policjanci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Rzeszów

Pożar samochodu osobowego pod Rzeszowem. Akcję gaśniczą rozpoczęli policjanci [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Pożar samochodu w Trzcianie | foto KMP Rzeszów

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Na sygnaleW środę w Trzcianie (gm. Świlcza) doszło do nietypowej interwencji policji. Funkcjonariusze uczestniczyli w gaszeniu samochodu, który zapalił się na drodze krajowej nr 94. Sprawdziliśmy jak wyglądają statystyki pożarów pojazdów osobowych w Polsce.
reklama

O całym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się od kobiety, która przybiegła po godz. 8:00 na posterunek w Trzcianie. Według jej relacji, pojazd osobowy zapalił się niedaleko posterunku, na drodze krajowej nr 94.

Funkcjonariusze natychmiast złapali za gaśnice będące na wyposażeniu jednostki. Na miejscu okazało się, że zapalił się hyundai. Jeden z policjantów przystąpił do akcji gaśniczej, a w międzyczasie wezwano do pomocy straż pożarną. W tym czasie spod maski samochodu wydobywał się dym, który szybko przerodził się w płomień.

Niebawem na miejsce przybyły dwie załogi strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcianie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Policjantom i strażakom wspólnie udało się ugasić pożar, jednak samochód niemal całkowicie został strawiony przez płomienie.

reklama

Podczas akcji gaśniczej dwie policjantki zajęły się kierowcą oraz pasażerami pojazdu, a także zabezpieczeniem miejsca zdarzenia przed innym pojazdami i osobami postronnymi. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Według polskiego serwisu pożarniczego Remiza.pl, w 2023 roku polscy strażacy odnotowali 7166 pożarów samochodów osobowych. Co ciekawe, wbrew obiegowej opinii, zaledwie 21 z nich przydarzyło się pojazdom o napędzie elektrycznym.

Co jest najczęstszą przyczyną pożarów samochodów spalinowych? Okazuje się, że do samozapłonu dochodzi często z powodu wycieku oleju silnikowego lub czynnika klimatyzacji, który może trafić na rozgrzane elementy pojazdu. Bardzo niebezpieczne bywają oczywiście także wycieki paliwa, ponieważ wówczas do nieszczęścia wystarcza iskra z alternatora lub rozrusznika. Oczywiście przyczyną pożarów samochodów bywają także zwarcia lub przeciążenia instalacji elektrycznej. Warto zaznaczyć, że mimo iż statystyki pożarów pojazdów elektrycznych nie są jeszcze tak duże jak spalinowych, to ugaszenie takich pojazdów jest niezwykle trudne. 

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama