Reklama

Ponad kilogram narkotyków w bagażniku. Policjanci zatrzymali 63-latka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Ponad kilogram narkotyków w bagażniku. Policjanci zatrzymali 63-latka - Zdjęcie główne

Policjanci zatrzymali 63-latka w związku z posiadaniem narkotyków | foto Podkarpacka Policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. 63-latek ponad kilogram niedozwolonych substancji przechowywał w samochodzie. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Przy 63-latku znalezione zostały narkotyki. Mężczyzna był już znajomy policji. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych. W sobotę wieczorem udali się na jedno z rzeszowskich osiedli. Na parkingu zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi, jakim dysponowali.

Widząc, że mężczyzna niesie do auta jakiś pakunek, zatrzymali go. To 63-letni mieszkaniec Rzeszowa. Na pytanie policjantów o ewentualne posiadanie środków niedozwolonych, mężczyzna przyznał się. Dodatkowo fakt ten się potwierdził, gdy podczas przeszukania jego samochodu policjanci znaleźli łącznie 400 woreczków z zawartością suszu roślinnego o łącznej wadze niemal 1053 gramów. Wstępne badanie wykazało w suszu, obecność mefedronu.

Policjanci sprawdzili inne miejsce, w którym mężczyzna mógł przechowywać narkotyki. Na działce, na jednym z ogródków działkowych na terenie Rzeszowa, zastali i wylegitymowali 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Był to znajomy 63-latka. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki. Użyty tester narkotykowy potwierdził, że jest to marihuana w ilości ponad 16 gramów.

 

Obaj mężczyźni weekend spędzili w policyjnej izbie zatrzymań, a zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego rzeszowskiej komendy. W poniedziałek obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 46-latkowi ogłoszono zarzut posiadania środków odurzających. Po zakończonych czynnościach procesowych został przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże. Spędzi tam najbliższy rok. 

63-letni mieszkaniec Rzeszowa również usłyszał zarzut. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Decyzją prokuratora, 63-letni mieszkaniec Rzeszowa został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. 

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ich ilości środków odurzających, grozi nawet do lat 10 pozbawienia wolności.