reklama
reklama

Tydzień pełny wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie. Gdzie możecie zajrzeć? [PRZEGLĄD]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Leja

Tydzień pełny wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie. Gdzie możecie zajrzeć? [PRZEGLĄD] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

Tydzień pełny kulturalnych wydarzeń w Rzeszowie | foto Bartosz Leja

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ImprezyNie tylko weekendem żyje rzeszowianin… W związku z tym mamy dla Was propozycję imprez i wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w stolicy Podkarpacia w dniach 25-29 września. Gdzie warto się pojawić?
reklama

25 września (poniedziałek)

W niedzielę barwną i radosną „Paradą stworów i cudaków” ulicami miasta Rzeszowa rozpoczął się 13. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA. Impreza będzie trwała do 27 września i już w poniedziałek (25 września) czekają na Was kolejne atrakcje. W trakcie festiwalu obejrzycie wiele świetnych przedstawień teatralnych. Na uczestników czekają także dodatkowe ciekawe wydarzenia. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Następnym ciekawym kulturalnym wydarzeniem będzie „Salon jesienny” przygotowany przez Fundację Salon Sztuki. Będzie to wystawa o charakterze interdyscyplinarnym, podczas której swoje dzieła zaprezentują artyści z Krakowa, Poznania, Lublina i Sanoka. W rzeszowskim Hotelu Bristol (przy ul. Mikołaja Kopernika 12) zobaczycie tam grafikę, malarstwo, rzeźbę, instalacje oraz performance. Wystawa potrwa do piątku (29 września). Wydarzeniami towarzyszącymi będą warsztaty komiksu (26 września o godz. 16:00) oraz rozmowy o sztuce współczesnej (28 września o godz. 19:00).

reklama

O godz. 19:00 w auli klasztoru Dominikanów w Rzeszowie (przy ul. Dominikańskiej 15) odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Klubu Tygodnika Powszechnego pod hasłem "Świetlista noc wiary". Gościem tego wydarzenia będzie Marek Kita - dr hab. teologii, dr filozofii, autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, popularnonaukowych i publicystycznych, dwóch monografii naukowych oraz kilkunastu cykli internetowych komentarzy biblijnych. Jak zapowiadają organizatorzy, tematem rozmów będzie zwątpienie, bezradność, samotność i złość, a także poszukiwanie tego, co może rozświetlić ciemność. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

reklama

26 września (wtorek)

Wtorek przyniesie kolejne wrażenia związane z teatrem. A to dzięki spektaklowi Teatru NEMNO pt. „Misiowe przygody” (w reżyserii Henryka Hryniewieckiego) w ramach projektu "Naturalnie Sztuka!". Wydarzenie to adresowane dla dzieci od 2 roku życia odbędzie się w o godz. 10:00 w Rzeszowskim Domu Kultury (filia Zwięczyca przy ul. Beskidzkiej 6). Wstęp jest bezpłatny, choć obowiązują zapisy (e-mail: teatrnemno@gmail.com lub nr tel. 516 163 834). Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorem, podczas którego widzowie dowiedzą się o różnych technikach teatru lalek.

27 września (środa)

W środę będziemy kontynuować wydarzenia związane z 13. Festiwalem Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA. O godz. 9:00 i 11:00 w Teatrze Maska odbędzie się przedstawienie „Włosy mamy”, podczas którego poznacie piękną opowieść, której głównymi bohaterami są dziecko i rodzic oraz uczucia, które tej relacji towarzyszą. To historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki i zrozumieć trudne emocje. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej Teatru Maska.

reklama

Tego samego dnia w godzinach 10:00 – 11:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (filia nr 2 przy ul. Fredry 5) odbędą się warsztaty plastyczne pod hasłem „Folkowo – kolorowo”. W trakcie spotkania uczestnicy warsztatów wykonają metodą decoupage ozdobne wianki. Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu „O tradycjach lasowiackich w bibliotece”. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 17 866 94 60.

28 września (czwartek)

W czwartek będziecie mogli uczestniczyć w wyjątkowym spacerze miejskim szlakiem fotografii. Wydarzenie pod hasłem #GFMR2023: Zatrzymane w kadrze / spacer szklakiem sklepów i warsztatów z okresu okupacji poprowadzi Marta Wójcik ze Stowarzyszenia Rajsze. Podczas spaceru zobaczycie miejsca, w których mieściły się: salon fryzjerski Markusa Goldmana, sklep z towarami mieszanymi Izaka Berla, restaurację Wiktora Pantoła, czy zakład mechaniczny Franza Kaniewskiego. Start jest zaplanowany na godzinę 17:30 spod pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Wolności w Rzeszowie.

reklama

29 września (piątek)

U progu weekendu odbędzie się z kolei koncert i wystawa z okazji dziesięciolecia Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich. Od godz. 18:00 w Uniwersytecie Rzeszowskim przy ulicy Rejtana 16 c (w auli na parterze) usłyszycie m.in. prof. dr hab. Jacka Ścibora (tenora z Uniwersytetu Rzeszowskiego), Mariolę Łabno-Flaumenhaft (aktorka z Teatru im. Wandy Siemaszkowej i Teatru Bo Tak w Rzeszowie), Krystynę Szydłowską (śpiewaczka z Teatru Muzycznego w Lublinie), Joannę Niewiadomską-Kocik, (pianistka z Warszawy), Wiktora i Marcela Kotułę (śpiewający bracia z Leżajska), Grupę wokalno-kabaretową "Senior Show" z Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Chór Gaude Vitae z Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama