W ramach trwającego od 24 do 27 września festiwalu, mieszkańcy Rzeszowa i przyjezdni będą mogli obejrzeć nie tylko teatralne formy na scenie. W programie są także wydarzenia towarzyszące takie jak: warsztaty, spotkanie z psychoterapeutą poświęcone tematowi depresji u dzieci, a także otwarcie nowego muzeum lalek teatralnych „Pracownia Dżepetta”.
Trzynasta edycja tej imprezy odbędzie się pod hasłem przewodnik „oSWÓJ LĘK”. Okazuje się, że jest to bardzo ważne przesłanie społeczne. Co to dokładnie oznacza?
Wybrane motto tworzy przestrzeń do zajęcia się tak ważnymi tematami, jak strach czy smutek, do rozmów o sposobach radzenia sobie z trudnymi emocjami. Prezentowane w ramach Festiwalu spektakle, związane ze słowem OSWAJANIE, mają inspirować do stawiania pytań i podejmowania dyskusji, uczyć otwartości, empatii i tolerancji, w przystępny sposób mówić o współczesnym świecie i problemach bliskich młodemu widzowi
- przekazują organizatorzy.
Dzisiaj z terenu Fontanny Multimedialnej wyruszył barwny przemarsz, w którym uczestniczyli aktorzy biorący udział w nadchodzących przedstawieniach, dzieci przebrane za wiele bajkowych postaci wraz z rodzicami, młodzież w ludowych strojach, a także przygrywająca marszowi Orkiestry Szałamaistek z Rzeszowa. Wszyscy zebrani, których nie przestraszyła nawet deszczowa pogoda, przeszli Aleją pod Kasztanami, ulicą 3 Maja, a następnie przez rzeszowski Rynek w kierunku Teatr Maska, czyli siedziby organizatora festiwalu.
O godzinie 16:30 w teatrze rozpoczęło się z kolei przedstawienie „Księga dżungli”, które zainaugurowało festiwal. Jest ton iezwykła historia Mowgliego, chłopca wychowanego w dżungli przez dzikie zwierzęta (w reżyserii Darii Kopiec).
Od 24 do 27 września obejrzycie łącznie jedenaście przedstawień, które będą wystawiane m.in. w Teatrze Maska, na rzeszowskim rynku, Młodzieżowym Domu Kultury (przy ul. Osmeckiego 51) i siedzibie Urban Lab (przy ul. 3 Maja 13). Do udziału w Festiwalu zaproszone zostały przedstawienia: „Kulka” Fundacji Lale / Wrocławskiego Teatru Lalek, „Morze ∞ możliwości” Fundacji Gra/nice, „Instrukcja obsługi” grupy Analog Collectiv, „Piotruś Pan. W cieniu dorosłości” Teatru Papahema / Teatru Ludowego z Krakowa oraz „Peregrinus” Teatru KTO z Krakowa. Gospodarz – rzeszowski Teatr Maska – pokaże także dwa swoje najnowsze spektakle „Księgę dżungli” oraz „Włosy mamy”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.