Reklama

"Rzeszów bez plastiku" w sobotę piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Konkursy, warsztaty, nagrody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

"Rzeszów bez plastiku" w sobotę piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą. Konkursy, warsztaty, nagrody - Zdjęcie główne

Park Jedności Polonii z Macierzą. W sobotę od 10-17 odbędzie się tu piknik ekologiczny z wieloma atrakcjami | foto Michał Toś

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy Pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się sobotni piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego. Mieszkańcy będą mogli samodzielnie wykonać na miejscu ekologiczne świece oraz środki czystości. Piknik odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą (w rejonie ROSiRu) w sobotę 24 września w godzinach 10-17.

Uczestnicy pikniku będą mogli samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą domową chemię i kosmetyki oraz ekologiczne świece. Ponadto zaplanowano warsztaty szycia worków na warzywa i owoce, które będzie można ze sobą zabrać. Uczestnicy wydarzenia pomogą stworzyć obraz z nakrętek.

Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną, wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a także słowniki segregacji, torby „paryżanki” i mydełka ekologiczne.

W trakcie happeningu na telebimie wyświetlany będzie film relacjonujący tworzenie przez uczniów rzeszowskich szkół „żywego” napisu „Rzeszów bez plastiku”. Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. Ponadto planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem i ceramiką.

 

Dodatkowo w godzinach 12-17 będzie trwać mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać m.in.: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne. Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy