Reklama

Karpaty na Widelcu 24-25 września. Festiwal kulinarny z Robertem Makłowiczem i Janem Kuroniem [PROGRAM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Robert Makłowicz Facebook

Karpaty na Widelcu 24-25 września. Festiwal kulinarny z Robertem Makłowiczem i Janem Kuroniem [PROGRAM] - Zdjęcie główne

Karpaty na Widelcu 24-25 września. Festiwal kulinarny z Robertem Makłowiczem na rzeszowskim Rynku | foto Robert Makłowicz Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy Karpaty na Widelcu to najsmaczniejszy festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych. Ambasadorem wydarzenia jest Robert Makłowicz, który jest gościem honorowym imprezy. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja festiwalu. Wydarzenie potrwa dwa dni, w sobotę oraz niedzielę 24-25 września. Karpaty na Widelcu odbędą się na rzeszowskim Rynku

Karpaty na Widelcu to jedyny w swoim rodzaju festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych promujący kuchnię Karpat, którego pierwsza edycja rozpocznie się już w sobotę 24 września. Na początek w samo południe zaplanowano korowód kucharzy i uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie przygotowujących festiwalowe dania, który przejdzie z ulicy Grunwaldzkiej na Rynek, gdzie na scenie nastąpi uroczyste otwarcie imprezy z udziałem Roberta Makłowicza.

Głównym punktem sobotniego programu będzie strefa dań festiwalowych na Rynku, w której za sprzedawane na miejscu cegiełki za symboliczną cenę 10 zł, będzie można zjeść porcję z festiwalowych dań przygotowanych przez 11 restauracji, uczniów ZSG i Klub Podkarpackich Gastronomów. Restauracje biorące udział w akcji to: KOZLOVNA, FOLWARK, PATIO Grand Hotel, FOLK Hotel Bristol, STARY BROWAR RZESZOWSKI, GOŚCINIEC, LORD JACK, JAN KIEPURA Hotel Czarny Potok Krynica Zdrój, KRESOWA OSADA Basznia Dolna, KLUB PODKARPACKICH GASTRONOMÓW, ZACISZE Hotel Zacisze Bratkowice, ESENCJA Hotel Ambasadorski. W festiwalowym menu znajdą się między innymi kacapoły, hreczanyki, żurek z fasolą i grzybami, proziaki, stolniki, klepak, banianka i kapusta ziemniaczana. Cały dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na doposażenie ZSG w Rzeszowie i szkolenia dla najzdolniejszych uczniów szkoły, przyszłych kucharzy.

W sobotnim programie znajdą się także między innymi pokaz kulinarny Roberta Makłowicza i liczne koncerty na dwóch scenach. Na scenie głównej na Rynku tego dnia wystąpi formacja Fanfara Awantura w dwóch odsłonach – jako Prawdziwe Polskie Techno i Turbo Balkan Groove, z kolei na scenie za budynkiem Ratusza przy ul. Słowackiego zobaczymy cztery zespoły ludowe: Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty, Zespół Pieśni i Tańca Kompanija oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny.

Drugi dzień festiwalowych atrakcji rozpocznie się nieco później, bo o godzinie 14.30. Na Rynku zamiast strefy dań festiwalowych pojawi się kocioł z dziczyzną. Na miejscu będzie obecny Jan Kuroń, który przyrządzi swoje danie w formie pokazu na scenie. Równie bogato zapowiada się „menu muzyczne”. Na scenie głównej zagrają Patryk Mateja z zespołem, Żmije i Haydamaky, na scenie przy ul. Słowackiego natomiast Mobilna Filharmonia, Zespół Pieśni i Tańca Bandoska, Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Marcin Florczak.

Karpaty na Widelcu to także dwudniowy jarmark produktów regionalnych i rękodzieła. Swoje produkty zaprezentuje ponad 60 wystawców, których stosika będą rozlokowane na ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej. Festiwalowy akcent pojawi się także w Rzeszowskich Piwnicach – podczas zwiedzania w  podziemnej  karczmie będzie można degustować regionalne przysmaki, między innymi proziaki, gomółki, dżem z derenia. Podczas festiwalu odbędzie się także konkurs dla producentów żywności, a najlepszy z nich będzie nagrodzony tytułem „Najlepszy Smak 2022 Karpat na Widelcu”.

Program:

24 września (sobota)

12:00 - Korowód kucharzy z ul. Grunwaldzkiej i uroczyste otwarcie imprezy na Rynku 

Strefa dań festiwalowych na Rynku

14:30 - Pokaz kulinarny Roberta Makłowicza

Koncerty:

Scena na Rynku:

- Fanfara Awantura - Prawdziwe Polskie Techno

- Fanfara Awantura - Turbo Balkan Groove

Scena przy ul. Słowackiego:

- Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy

- Zespół Pieśni i Tańca Karpaty

- Zespół Pieśni i Tańca Kompanija

- Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny

Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych - 11.00 - 20.00, ul. Kościuszki i Grunwaldzka

Regionalne Jadło w Rzeszowskich Piwnicach - szczegóły: rzeszowskiepiwnice.pl

25 września (niedziela)

14.30 - Karpacki kocioł z dziczyzną na Rynku - godz. 14.30

14.45 Pokaz kulinarny Jana Kuronia 

Koncerty:

Scena na Rynku:

- Patryk Mateja z zespołem

- Żmije

- Haydamaky

Scena przy ul. Słowackiego:

- Mobilna Filharmonia

- Zespół Pieśni i Tańca Bandoska

- Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans UR

- Marcin Florczak

Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych - 11.00 - 20.00, ul. Kościuszki i Grunwaldzka

Regionalne Jadło w Rzeszowskich Piwnicach - szczegóły: rzeszowskiepiwnice.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy