Reklama

Od lampy naftowej do lampy ledowej - 17 września piknik miejski z okazji Roku Łukasiewicza w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Od lampy naftowej do lampy ledowej - 17 września piknik miejski z okazji Roku Łukasiewicza w Rzeszowie - Zdjęcie główne

17 września piknik miejski z okazji Roku Łukasiewicza w Rzeszowie | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Imprezy 17 września na ul. Łukasiewicza 78 przy placu budynku "Zalesie Park" odbędzie się piknik miejski pod hasłem "Od lampy naftowej do lampy ledowej", na który zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. W programie gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, zabawy taneczne, eksperymenty i doświadczenia, a także kiermasz książek i warsztaty.

Decyzją Sejmu Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego, filantrop i działacz niepodległościowy jest jednym z patronów 2022 roku w Polsce. W styczniu tego roku przypadała 140. rocznica śmierci, a w środę 8 marca 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka, który swoje życie związał z Rzeszowem.

Z tej okazji przez cały rok w mieście odbywa się ok. 40 atrakcji i wydarzeń związanych z obchodami 200. Rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza. To m.in. wystawy, warsztaty i pikniki miejskie. 

– Ignacy Łukasiewicz był wyjątkowym mieszkańcem i wybitną postacią w historii Rzeszowa oraz Podkarpacia. Jako miasto postanowiliśmy upamiętnić rocznicę jego urodzin przygotowując mnóstwo wydarzeń, którymi przybliżymy mieszkańcom jego postać. Chcemy przedstawić dorobek Ignacego Łukasiewicza organizując wydarzenia oraz wskazując miejsca, w których przebywał

– mówiła dla podkarpacie.eu Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

 

Jubileuszowy rok to także niedawne otwarcie nowej biblioteki przy ul. Łukasiewicza, obok której 17 września odbędzie się piknik rodzinny. 30 września odbędzie się gra miejska poświęcona Łukasiewiczowi. O niej opowiada Bożena Janda, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. - Scenariusz gry przygotujemy na podstawie jego biografii, a uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na pytania związane z postacią i miejscami, w których przebywał. To m.in. I LO w Rzeszowie, czy kamienica, w której była apteka. Za sprawą postaci przebranych w stroje mieszczan z XIX wieku przeniesiemy się w czasie do tamtej epoki. 

W programie sobotniego pikniku znajdziemy: 

  • Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych; animacje ruchowe, malowanie twarzy,
  • Zabawy taneczne z wykorzystaniem rekwizytów – Mini Brain Academy
  • Eksperymenty i doświadczenia – Stowarzyszenie EKOSKOP
  • Kiermasz książek wyczytanych
  • Warsztaty tworzenia Eko lampionów w godz. 12.00-14.00
  • Interaktywna gra edukacyjna – aplikacja QR kod
 

Wstęp wolny. Filia nr 18 przy ul. Łukasiewicza 78 przy placu budynku "Zalesie Park". Początek o godzinie 12:00.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „2022 22 OD LAMPY NAFTOWEJ DO LAMPY LEDOW Rok Łukasiewicza w Rzeszowie PIKNIK MIEJSKI 17 września 2022 godz. 12.00-16.00 Filia nr 18 ul. Łukasiewicza 78 (plac przy budynku "Zalesie Park") Wojewódzka Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Filia zapraza piknik miejski w programie: Gry zabawy dla dzieci dorosłych; animacje ruchowe, malowanie twarzy, zabawy taneczne wykorzystaniem rekwizytów- -Mini Brain Academy Eksperymentyi doświadczenia- Stowarzyszenie EKOSKOP Kiermasz książek wyczytanych Warsztaty tworzenia eko lampionów godz. 12.00-14.00 Interaktywna gra edukacyjna aplikacja QR kod rzeszów HUATYRA FOTOORAE ZESBOWSKIE RDKS PEKOSKOP”

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy