reklama
reklama

Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej. Mnóstwo wystawców, warsztaty i wyróżnienie dla Władysławy Prucnal [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Toś

Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej. Mnóstwo wystawców, warsztaty i wyróżnienie dla Władysławy Prucnal [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
57
zdjęć

Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej zgromadził tłumy. | foto Michał Toś

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ImprezyW niedzielę w Medyni Głogowskiej niedaleko Rzeszowa odbył się Jarmark Garncarski: Nieznane historie. Do miejscowości z bogatą garncarską historią zjechały się tłumy. Było mnóstwo wystawców ze swoim rękodziełem, warsztaty garncarskie, a także koncerty i występy artystyczne. Zobaczcie naszą fotorelację.
reklama

Jarmark Garncarski w Medyni Głogowskiej co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dla organizatorów była to doskonała okazja, by szerokiemu gronu odwiedzających zaprezentować swoją długoletnią kulturę związaną właśnie z garncarstwem.

W Ośrodku Garncarskim Medynia odbyły się warsztaty ceramiczne, można było zwiedzać ekspozycję, spróbować kuchni regionalnej w glinianych naczyniach, a także zaopatrzyć się w okazałe rękodzieło prosto od naszych lokalnych rzemieślników. 

reklama

- To było niezwykłe doświadczenie, pełne inspirujących warsztatów, pięknych wystaw i wspaniałych koncertów. Cieszę się, że mogłam być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i wspólnie odkrywać tajemnice garncarstwa

- przekazała wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul. 

Wyróżnienie na scenie specjalnym medalem za zasługi otrzymała Władysława Prucnal. Pani Władysława jest istną ikoną Medyni Głogowskiej i sztuki garncarskiej. W miejscowości znajduje się także jej ulica - ulica Garncarska im. Władysławy Prucnal. To właśnie na niej wielu wystawców mogło zaprezentować swoje wyroby podczas jarmarku. 

reklama

Ośrodek Garncarski Medynia to miejsce, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością. Znajdujące się tu drewniane chaty przechowują pamięć o życiu ludzi w dawnym, największym w Polsce zagłębiu garncarskim, a we współczesnych ceglanych budynkach znajdują się duże pracownie, ekspozycje ceramiki, piece garncarskie i sklep z ceramiką. 

Zobaczcie zdjęcia

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama