reklama
reklama

IV Konferencja Edukacyjna INNOWACJE W EDUKACJI w Rzeszowie rozpocznie się 21 listopada. Sprawdź co Cię czeka!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

IV Konferencja Edukacyjna INNOWACJE W EDUKACJI w Rzeszowie rozpocznie się 21 listopada. Sprawdź co Cię czeka! - Zdjęcie główne

foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

ImprezyW dniach 21-22 listopada 2022r., odbędzie się kolejna już konferencja edukacyjna. Wydarzenie będzie miało miejsce w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa S. Pelczara w Rzeszowie przy ul. Witolda 11A. Celem konferencji jest wsparcie dyrektorów oraz nauczycieli w realizacji programu Laboratoria Przyszłości oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli.
reklama

Czego możesz oczekiwać?

Konferencja Edukacyjna INNOWACJE W EDUKACJI to miejsce, gdzie spotkają się specjaliści od edukacji, przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, nauczyciele oraz firmy z branży EdTech. Spotkanie adresowane jest do dyrektorów szkół i nauczycieli, samorządowców, pracowników administracji odpowiedzialnych za edukację, przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podczas Konferencji odbędą się m.in. warsztaty dla dyrektorów i nauczycieli oraz lekcje dla uczniów prowadzone przez nauczycieli wykorzystujących nowoczesne narzędzia TIK w swojej pracy.

Dodatkowo dowiesz się:

  • Jak finansować technologię w szkołach? Przegląd obecnych funduszy i projektów.
  • Jak skutecznie wdrażać technologię do szkół? Wypowiedzi praktyków.
  • Jak sprawić by technologia była faktycznie wykorzystywana?
  • Jakie technologie warto wdrażać? Przegląd polskich innowacji.

Pierwszy dzień – 21 listopada 2022

W pierwszym dniu konferencji odbędą się lekcje pokazowe prowadzone przez nauczycieli wykorzystujących sprzęty dostępne w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Oferta jest głównie skierowana do chętnych nauczycieli szkół podstawowych wraz ze swoją klasą. Lekcje będą prowadzone przez nauczycieli wykorzystujących nowe rozwiązania TIK w pracy z uczniem. W celu wzięcia udziału, należy dokonać rejestracji w formularzu

reklama

Drugi dzień – 22 listopada 2022

W drugim dniu, natomiast odbędą się spotkania warsztatowe, na których zaprezentowane zostaną sprzęty w jakie wyposażone zostały szkoły podstawowe w roku 2022 w ramach programu Laboratoria Przyszłości, są to m.in. drukarki 3d, gogle vr, roboty edukacyjne, sprzęty audio-video itp. Oferta drugiego dnia jest bardziej skierowana do dyrektorów oraz nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek oświatowych, pracowników JST odpowiedzialnych za oświatę oraz do wszystkich zainteresowanych osób. Szczegóły oraz możliwość zgłoszenia się do warsztatów znajdują się w formularzu

reklama

Gość specjalny

Dr John Collick jest światowej sławy mówcą i ekspertem w zakresie edukacyjnego i społecznego wpływu innowacji technologicznych. Jest autorem kilku książek i artykułów o literaturze, mediach, technologiach informacyjno-komunikacyjnych i nauce. Jego szczególne zainteresowania obejmują indywidualne strategie uczenia się, neurodydaktykę, technologię i futurologię. Jest również dyrektorem międzynarodowej strategii edukacyjnej firmy Promethean, światowego lidera w dziedzinie interaktywnej technologii edukacyjnej.

Park naukowo-technologiczny

Przy okazji konferencji będzie można także podziwiać stoiska organizowane przez partnerów konferencji.

reklama

Zobaczymy m.in.:

  • Symulator lotu samolotem F35 – kształtem przypomina kokpit prawdziwego samolotu. Program komputerowy symuluje zachowanie statku powietrznego w różnych fazach lotu. Użytkownik ma szanse wcielić się w rolę pilota F35, poznając sterowanie oraz budowę samolotu.
  • Fizyka jest wszędzie – wyjaśnienie zjawiska przewodnictwa kostnego. Przewodnictwo kostne to niezwykłe zjawisko fizyczne, które jest wykorzystywane w medycynie, między innymi przy budowaniu aparatów słuchowych.
  • Alfabet Morse’a – eksponat pozwala użytkownikowi na wpisanie wybranych słów przy pomocy klucza telegraficznego oraz na sprawdzenie poprawności wykonanych znaków na ekranie monitora. Użytkownik po przeciwnej stronie ma za zadanie rozszyfrowanie przesyłanego słowa.
  • Modele samolotów przygotowane przez Koło Naukowe EUROAVIA
  • Bolid – stanowisko Koła Naukowego Racing Team
  • Łazik Marsjański – Koło Naukowe Legendary Rover Team
  • Rakiety kosmiczne – Koło Naukowe Kosmonautyki
  • Mobilne Laboratoria Przyszłości
Więcej informacji znajdziesz na stronie: strefainnowacji.edu.pl.

reklama

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama