reklama
reklama

Nowy „gospodarz” schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej. Która firma wygrała przetarg?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Nowy „gospodarz” schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej. Która firma wygrała przetarg? - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

BieszczadyKilka tygodnie temu Bieszczadzki Park Narodowy przekazał do wiadomości publicznej informację o rozpoczęciu procedury przetargu, którego celem było znalezienie operatora do prowadzenia punktu sprzedaży oraz udostępniania obiektu do odpoczynku dziennego w schronie turystycznym Chatka Puchatka II na Połoninie Wetlińskiej. W wyznaczonym terminie ofertę złożyły cztery firmy. Wyłoniono zwycięzcę.
reklama

Przez ostatnie  tygodnie Bieszczadzkie Park Narodowy prowadził działania mające na celu znalezienie operatora, który zajmie się usługą prowadzenia schronu turystycznego Chatka Puchatka II na Połoninie Wetlińskiej, polegającego na sprzedaży książek, różnych artykułów spożywczych czy napojów gorących i zimnych oraz udostępnianiu wyznaczonej części obiektu do odpoczynku dziennego i zajęć edukacyjnych, zgodnie z obowiązującym regulaminem - czytamy na portalu wbieszczady.pl.

Umowa na wykonywanie tych usług będzie obowiązywać do 31 grudnia 2025 roku, a BdPN jest w stanie przeznaczyć na to zamówienie 654 220, 78 złotych brutto. 15 grudnia minął termin składania wniosków. Zainteresowanie pracą wyraziły cztery firmy. „Omega” Dariusza Prajznera z Olszanicy zaoferowała podjęcie się zadania za 433 365,41 złotych, Usługi Gastronomiczne „Słoneczny Point” Magdaleny Kowalczyk z Łobozewa Dolnego zaproponowały cenę 555 991,90 złotych, „Fuht Tracht” Waldemara Pietrasza z Wetliny – 561 341,12 złotych, zaś „Dzika Szyszka” Magdaleny Leńskiej również z Wetliny – 654 220,77 złotych.

reklama

Wybrano nowego „gospodarza” schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej

Po trzynastu dniach od zakończenia składania ofert, Bieszczadzki Park Narodowy wybrał wykonawcę. Teraz usługą prowadzenia punktu sprzedaży oraz udostępniania obiektu do odpoczynku dziennego w schronie turystycznym Chatka Puchatka II zajmie się firma „Dzika Szyszka” Magdaleny Leńskiej z Wetliny, która spełniła wszystkie wymagane warunki. Dlaczego pozostałe oferty odrzucono? O tym możemy przeczytać w dokumencie przetargowym opublikowanym na portalu bdpn.pl.

Oferta firmy Omega z Olszanicy została odrzucona, gdyż wykonawca nie złożył w wyznaczonym terminie podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Ofertę Usług Gastronomicznych „Słoneczny Point” z Łobozewa Dolnego odrzucono z uwagi na niewniesienie wadium (to określona suma pieniędzy składana w celu zabezpieczenia interesów zamawiającego (ogłaszającego przetarg lub aukcję), z kolei „Fuht Tracht” Waldemara Pietrasza z Wetliny nie wniósł wadium w wymaganym terminie. Wadium wpłynęło po terminie składania ofert

reklama

– czytamy.

Zakres obowiązków zwycięskiej firmy

Bieszczadzki Park Narodowy informuje w dokumentacji, że wykonawca zobowiązany jest do codziennej obsługi i udostępniania schronu, to znaczy każdego dnia trwania umowy.

Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dni robocze, soboty, niedziele, święta, całodobowo przez okres trwania umowy, przy czym udostępnianie obiektu do odpoczynku dziennego i punktu sprzedaży odbywać się może maksymalnie od wschodu słońca do jednej godziny po zachodzie słońca, pozostały czas przeznaczony jest na nadzór. Zamawiający dopuszcza wyznaczenie poniedziałku jako dzień gospodarczy wyłączony z działania punktu sprzedaży

– przekazuje dyrekcja.

Chatka Puchatka II znajduje się w odległości około 2,5 kilometra od głównej, drogi wojewódzkiej nr 897. Dojazd do schronu rozpoczyna się na Przełęczy Wyżnej między Wetliną a Ustrzykami Górnymi i częściowo pokrywa się z żółtym szlakiem turystycznym. Warto nadmienić, że maksymalna liczba przejazdów w ciągu dnia nie może przekroczyć jednego wjazdu i jednego zjazdu.

reklama

Realizacja zamówienia będzie odbywać się w trudnych warunkach górskich: utrudniony dojazd w szczególności w okresie jesienno-zimowym z uwagi na niekorzystne warunki panujące na szlaku (oblodzenia, zawiania, śliskie rozmoknięte podłoże), okresowe braki w dostawie prądu, brak bieżącej wody, brak natychmiastowej pomocy służb państwowych w okresie zimowym ze względu na zalegającą pokrywę̨ śniegu

– dodaje Bieszczadzki Park Narodowy.

reklama
Artykuł pochodzi z portalu wbieszczady.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama